Jak udekorować stół komunijny? 13 rad od Tadar.pl

Porady 11.02.2020


Jak udekorować stół na komunię?

Jak powinna wyglądać idealna dekoracja stołu na komunię świętą? Wystrój stołu na komunię utrzymany powinien być w odcieniach bieli, ze złotymi, srebrnymi oraz zielonymi akcentami. Kluczowym elementem jest tutaj obrus, najlepiej biały. Może być on gładki lub ozdobiony subtelnym wzorem. Niezwykle elegancko prezentują się obrusy wykończone lamówką lub mankietem. Doskonałym uzupełnieniem dekoracji na komunię będzie bieżnik, na przykład z flizeliny lub organzy. Przy każdym nakryciu znajdować powinna się serwetka, najlepiej złota, z motywem Hostii. Tego typu dekoracje komunijne w domu można złożyć w wachlarz, zwinąć w rulon lub spiąć przy pomocy gustownego serwetnika. Nieodłącznym elementem dekoracji domu czy sali na komunię jest stroik, który znaleźć powinien się w centralnej części stołu. Do jego wykonania najlepiej wykorzystać białe kwiaty, takie jak stokrotka, rumianek czy margerytka. Taką dekorację komunijną sali przygotować można zarówno z całych roślin, jak i ich główek czy liści. Doskonałym jej uzupełnieniem będą różnego rodzaju kokardki, wstążeczki czy szarfy. Alternatywną propozycją dla 1 dużego stroika będzie kilka mniejszych bukiecików, na przykład wykonanych ze stokrotek lub bratków umieszczonych w niewielkiej szklance lub kieliszku. W roli ozdób komunijnych na stół doskonale sprawdzą się także rozsypane na obrusie połyskujące kamyczki lub kolorowe konfetti, na przykład w kształcie motylków. Tworząc komunijną dekorację domu, nie musicie ograniczać się do stołu. Wnętrze, w którym odbywać będzie się przyjęcie, niezwykle efektownie prezentować będzie się wówczas, gdy na ścianach znajdą się papierowe girlandy czy złote balony.
 


Najlepsze ozdoby komunijne od Tadar.pl

Bogaty wybór dekoracji na stół komunijny znaleźć można w ofercie naszego sklepu internetowego Tadar.pl. Z pomocą dostępnych tu akcesoriów, w kilka chwil z łatwością wyczarujecie gustowne bukiety komunijne czy stroiki na stół.
 
Jak udekorować stół na komunię? Do wykonania ozdoby na stół komunijny z powodzeniem wykorzystać można między innymi ozdobne świece, które dostępne są w 3 wersjach kolorystycznych: czerwonej, złotej oraz srebrnej. Posiadają one mieniące się, brokatowe drobinki, dzięki czemu same w sobie stanowić mogą ozdobny element stołu komunijnego. Nic nie stoi również na przeszkodzie, by wykorzystać je jako element stoika na stół. Tego typu dekoracje komunijne stołu umieścić można również w szklanym świeczniku. Jako że wykonany został on z przezroczystego szkła, skutecznie eksponuje znajdujące się w jego wnętrzu dekoracje stołu komunijnego dla dziewczynki czy chłopca. W takim wazonie z powodzeniem umieścić można również kwiaty, które znajdą się na stole komunijnym. Miłośnikom niebanalnych ozdób na komunię, do gustu przypadnie z pewnością metalowy lampion Tadar Butterfly z ozdobnym motywem motyli. Umieszczając w nim świeczkę typu tealight, nadacie stołowi na komunię eleganckiego, a jednocześnie przytulnego charakteru. Niezwykle gustowną dekoracją stołu na komunię będą również metalowe osłonki na doniczkę. Utrzymane są one w pastelowej tonacji, dzięki czemu doskonale wpisują się w charakter tego wydarzenia. Osłonki posiadają subtelny, ażurowany brzeg. Stanowią one doskonały sposób na wyeksponowanie doniczek z ulubionymi kwiatami.
 
Na naszym blogu znajdziecie również garść cennych wskazówek na temat dekoracji stołu wigilijnego. Dowiecie się z niego także, jak ozdobić stół na przyjęcie, na przykład urodzinowe czy imieninowe.
 
Zastosowanie się do naszych wskazówek na temat dekoracji stołu komunijnego to gwarancja codziennych sukcesów w perfekcyjnej organizacji komunii w domu.