Jak usunąć żółte plamy pod pachami z ubrań?

Porady 30.01.2021


Jak pozbyć się żółtych plam na białych koszulkach?

Biel bardzo łatwo szarzeje i żółknie. Na białej odzieży widać również bardzo mocno nawet najmniejsze przebarwienia i zabrudzenia. Znamy już 8 sposobów na usunięcie tłustych plam, ale co z tymi od potu? Jak pozbyć się żółtych plam pod pachami, które z czasem pojawiają się na twoich bluzkach lub T-shirtach? Na szczęście nie potrzeba do tego wiadra detergentów. Właściwie wystarczy jeden prosty sposób z wykorzystaniem dwóch kuchennych składników. Sprawdź też przy okazji nasze porady dotyczące tego, jak usunąć gumę do żucia z ubrania. Żółte plamy z potu na białej koszuli wywab pod pachami krok po kroku, czyli:
 
  • Najpierw odmierz do miseczki 3 łyżki sody oczyszczonej i 2 łyżki octu winnego
  • Następnie dokładnie wymieszaj składniki do uzyskania gęstej papki
  • W kolejnym kroku nałóż przygotowany specyfik w miejsce przebarwienia i pozostaw tak na minimum godzinę
  • Na koniec wrzuć tak przygotowaną odzież do pralki i po prostu wypierz ze standardowym detergentem i innymi ubraniami, aby pozbyć się żółtych plam z potu pod pachami
     


Jak pozbyć się żółtych plam pod pachami?

Soda z octem sprawdza się najlepiej na bardzo jasnych materiałach, choć właściwie jest całkiem uniwersalnym sposobem na żółte plamy z potu pod pachami. Jak jednak pozbyć się takich przebarwień gdy nie mamy pod ręką tych składników? Co zrobić np. na wyjeździe? Jak usunąć plamy tego typu z koszulek zanim głębiej wnikną w materiał? Rękawice gumowe i specjalne detergenty możesz sobie w tej chwili odpuścić. Spróbuj pasty do zębów! Nanosisz na materiał i delikatnie wcierasz w żółte plamy pod pachami. Potem zostawiasz na kilka minut i płuczesz. Wszystko powinno wrócić do normy, a usunięcie w ten sposób przebarwienia nie powinno zniszczyć tkaniny.


Pozbycie się żółtych plam z potu na ubraniach – jak to zrobić?

Są jeszcze dwa domowe sposoby, których skuteczność sprawdziliśmy na własnej garderobie. Po wszystkim przyda się pojemna suszarka do ubrań, gdyż korzystając z naszych porad uratujesz wiele bluzek i koszulek, które już zostały spisane właściwie na straty. Dbaj o czystość w swoim domu i odnoś codzienne sukcesy z produktami Tadar.pl – znajdziesz tu mopy, miotły, myjki, szczotki, zmiotki i wiele innych akcesoriów do sprzątania. Gdy planujesz, jak pozbyć się żółtych plam z potu, które powstały z czasem pod pachami odzieży:
 
  • Zmieszaj w równych proporcjach sok z cytryny i chłodną wodę (np. po 5 łyżek), a następnie użyj tego domowego wybielacza na plamie i zostaw na minimum 15 minut – po tym czasie dodaj do codziennego prania jeszcze 2 łyżki sody oczyszczonej i skorzystaj z pralki (do jasnych tkanin)
  • Polej plamę wodą utlenioną, poczekaj ok. pół godziny, a potem wypierz koszulkę lub T-shirt (do naturalnych włókien)