Jak zrobić powidła śliwkowe? W powidlaku!


Garnek do gotowania powideł — co to takiego?

Żaden miłośnik powideł domowych nie obędzie się bez specjalnego garnka do smażenia powideł, jakim jest powidlak. Czym charakteryzuje się takie naczynie? Tym, co je wyróżnia, jest między innymi duża pojemność. Na sklepowych półkach spotkać możemy się między innymi z garnkami powidlakami 20l lub nieco mniejszymi, które mają wielkość 10 lub 15 l. Równie istotnym parametrem garnka na powidła jest średnica jego dna, która zwykle wynosi około 30 cm. Co jeszcze warto wiedzieć na temat powidlaków? Posiadają one grube dno, które skutecznie zabezpiecza przed przypalaniem się domowej roboty przetworów. Powidlaki wyposażone są również w specjalną wkładkę umożliwiającą wekowanie słoików, bez obaw o ich pęknięcie. Kolejny nieodłączny element każdego garnka do smażenia powideł to pokrywka ułatwiająca duszenie owoców. Z jakiego materiału produkuje się takie naczynia? Najczęściej do czynienia mamy z powidlakami wykonanymi z grubej stalowej blachy, którą pokrywa powłoka emaliowana. Przysmaki przyrządzone w takim naczyniu są w pełni bezpieczne dla naszego organizmu. Czyni to z powidlaków emaliowanych idealne rozwiązanie dla alergików czy rodziców małych dzieci. Wbrew pozorom, taki garnek wykorzystać można nie tylko do robienia powideł czy konfitur. Powidlak świetnie sprawdzi się również podczas przyrządzania różnego rodzaju przetworów na bazie warzyw, przygotowywania dużych ilości potraw, takich jak bigos czy kapuśniak oraz gotowania kompotów. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby po wyjęciu znajdującej się wewnątrz wkładki, używać go jako tradycyjnego, dużego garnka.


Sprawdzony garnek typu powidlak

Jak zrobić dobre powidła ze śliwek? Gwarancją codziennych sukcesów w ich przyrządzaniu jest odpowiednio dopasowany garnek do powideł. W wysokiej jakości powidlaki zaopatrzyć możecie się w naszym sklepie internetowym Tadar.pl. Przykładem jest garnek emaliowany powidlak Tadar 15 l/30 cm. Wykonany został on z wysokiej jakości stali węglowej pokrytej emalią. Sprawia to, że powidlak jest w pełni bezpieczny dla zdrowia, a co więcej — nie wpływa na smak, zapach oraz właściwości żywności. Powidlak emaliowany ma stalowe okucia, które skutecznie zabezpieczają go przed uszkodzeniami, do jakich mogłoby dojść podczas zakładania i zdejmowania pokrywy. Jeżeli zastanawiacie się, jak smażyć powidła żeby się nie przypalały, koniecznie zaopatrzcie się w ten garnek emaliowany powidlak. Znajdujące się w zestawie wkładane dno pokryte jest niewielkimi otworami, które przepuszczają sok, zatrzymując owoce. Dzięki temu, garnek na powidła skutecznie zabezpiecza przed przypalaniem się powideł. Na uwagę zasługuje tutaj również duża pojemność naczynia, która wynosi aż 30 l. Nadaje się ono do użytkowania na każdego rodzaju kuchence: gazowej, elektrycznej, ceramicznej czy indukcyjnej. Powidlak ten wykorzystywany może być zarówno do przyrządzania powideł czy konfitur, jak i pasteryzacji słoików. Naczynie to jest nie tylko funkcjonalne, lecz również estetyczne. Ma ono czarny kolor i pokryte jest białym, nakrapianym wzorem.
 
W naszym sklepie znajdziecie również inne, niemniej praktyczne garnki oraz komplety garnków do zadań specjalnych. Mowa tutaj między innymi o garnkach do mleka czy gotowania na parze.
 
W jakie akcesoria do przetworów poza powidlakiem warto się zaopatrzyć? Jak przechowywać domowe przetwory? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie na naszym blogu.
 
Garnek emaliowany powidlak to naczynie, które znaleźć powinno się w kuchni każdego miłośnika zdrowych, smacznych, domowej roboty przetworów.