Mop płaski – jaki wybrać? 4 propozycje

Podłogę nie wystarczy odkurzać, aby była w pełni czysta. Przynajmniej raz w tygodniu warto także ją umyć, aby pozbyć się brudu. Jeśli tego nie zrobimy, może okazać się, że niedługo płytki w kuchni staną się ciemne i lepkie, a panele w salonie utracą swoje naturalne walory wizualne. Wystarczy jednak odpowiedni mop płaski, aby uporać się z tym wyzwaniem. Który wybrać spośród tak wielu propozycji? Tadar radzi!


Mop płaski – z wiadrem, czy bez?

Umycie całego mieszkania będzie wymagało wielokrotnego płukania mopa. Dzięki temu upewnisz się, że każde pomieszczenie zostało gruntownie sprzątnięte. Utrzymanie higieny podłogi w płaskim mopem jest bardzo komfortowe. Gdy natomiast w zestawie znajduje się także wiadro, to możesz liczyć na możliwość sprawniejszego sprzątania. Wiele modeli pozwala na wyżymanie materiałowej końcówki mopa bez zdejmowania jej. Nie brudzisz zatem dłoni – choć zawsze warto mieć pod ręką rękawice, dla ochrony przed używanymi detergentami – oraz nie musisz siłować się podczas wykręcania dedykowanej szmatki własnymi rękami. My polecamy szczególnie wiadro plastikowe z pedałem i mop obrotowy KonigHOFFER Clean It.


Płaski mop? Koniecznie z regulowaną rączką!

Prosta konstrukcja mopa oraz solidne wykonanie są ważne z perspektywy wygodnego użytkowania. Dzięki temu produkt jest w stanie przetrwać dłużej, a jego obsługa podczas sprzątania będzie wymagała zaledwie minimum wysiłku. Płaski mop powinien mieć również regulowaną długość kija. Nie ważne czy jest z gąbki, czy też z mikrofibry. Dostosowując rączkę do swojego wzrostu, można nim pracować o wiele wydajniej i kosztem mniejszej ilości siły. My natomiast mamy swoich faworytów w tej kategorii:
   


Prostokątny czy okrągły – jaki mop płaski?

Wybór wydaje się prosty, gdyż okrągłe mopy pomimo swojej poręczności w użyciu, nie dotrą w każdy kąt. Zwykle mają też mniejszą powierzchnię niż prostokątne mopy płaskie, zatem sprzątanie nimi może zająć ci więcej czasu. Z drugiej strony, modele okrągłe łatwiej wyżąć z wody z pomocą mechanizmu, w który wyposażonych jest wiele modeli takich płaskich mopów obrotowych. Tak naprawdę każdy z rodzajów ma swoje zalety. To jaki wybierzesz, powinno więc zależeć od twoich indywidualnych potrzeb. Pomyśl również nad zaopatrzeniem się w inne niezbędne akcesoria do sprzątania. Tutaj znajdziesz informacje o tym, jak sprzątać mieszkanie krok po kroku – zawsze skutecznie!