Prezent na święta Bożego Narodzenia – jak wybrać?

Porady 1.10.2020


Bo liczy się dobry pomysł – prezent na święta

Gdy Boże Narodzenie za pasem zaczynamy coraz intensywniej myśleć o wyborze idealnych prezentów. Im więcej osób do obdarowania gwiazdkowymi podarunkami, tym większa presja, by każdy poczuł się równie wyjątkowo. Radość z prezentów świątecznych buduje się poprzez znajomość drugiej osoby. Dlatego na pytanie, jaki prezent na gwiazdkę będzie najlepszy i jak w ogóle go wybrać, warto odpowiedzieć „poprzez stworzenie profilu podarunkowego bliskiej ci osoby”. Wystarczy zwykła kartka i długopis. Następnie od kolejnych punktów wypisujemy, co dana osoba lubi, aby znaleźć i uporządkować jej pasje lub przypomnieć sobie o pragnieniach.

Z taką listą można zacząć natomiast układać bardziej szczegółowe pomysły na prezent pod choinkę lub nawet odnaleźć inspirację do doskonałego prezentu tematycznego. Z pomocą przyjdzie ci zawsze Internet. Wpisanie ogólnego hasła i dodanie do niego frazy „prezent świąteczny” podpowie ci kilka możliwości i natchnie nowymi pomysłami. Taką listę warto na bieżąco uzupełniać. Dla najważniejszych osób w swoim życiu możesz prowadzić je przez cały rok, w końcu okazji do dawania podarunków nie brakuje przez cały rok. Nie zawsze musi to być prezent na Gwiazdkę! Pamiętaj, by nawet czekoladki ładnie zapakować.


Kuchenny prezent na gwiazdkę

Wiele osób lubi dostawać praktyczne prezenty. Jeśli wśród twoich bliskich jest ktoś taki i w dodatku lubi gotować, to w sklepie internetowym Tadar.pl możesz znaleźć kilka ciekawych pomysłów na świąteczny podarunek pod choinkę. Ogranicza cię jedynie kwota, jaką możesz wydać i wiedza na temat tego, co obdarowywany może uznać za przydatne, o czym marzy lub czego brakuje mu podczas gotowania. Choć patelnia może nie wydawać się dobrym pomysłem na prezent gwiazdkowy, to wystarczy spojrzeć na ten produkt nieco pod innym kątem. Jest wiele modelów patelni, które znacznie usprawniają gotowanie, a do tego wyglądają przepięknie.

Takie są np. model granitowe. Z jednej strony zapewniają wyjątkową trwałość powłoki, z drugiej chronią składniki posiłku przed przywieraniem i przypadkowym przypaleniem. Niektóre mają odpinane rączki lub można je kupić w zestawie. Inne profilowaną powierzchnię smażenia pozwalającą na łatwe przygotowanie pysznych placuszków lub naleśników. Jako prezent świąteczny sprawdzą się również zestawy sztućców oraz funkcjonalne akcesoria do gotowania.


Prezent pod choinkę – czego nie dawać?

Wiemy już zatem, co kupić na Święta Bożego Narodzenia oraz to, że duży zestaw sztućców w skórzanej walizce może sprawić przyjemność np. komuś, kto niedawno zaczął życie na własny rachunek w kupionym mieszkaniu. Zastanówmy się jednak, jaki prezent pod choinkę nie będzie trafiony. Najprostsza odpowiedź jest taka, że ten, który w ogóle nie trafia w gust osoby, dla której jest. Zły gatunek książki nie ucieszy, choć ktoś bardzo lubi czytać. Podobnie jest z innymi pomysłami na prezent bożonarodzeniowy – biżuterią, sprzętem elektronicznym, muzyką, grami, a także wyposażeniem kuchni.

Garnek w złym kolorze, plastikowe akcesoria do gotowania, gdy ktoś woli drewniane, a nawet kubek do herbaty. Czego więc nie wkładać do paczek z prezentami na Gwiazdkę? Nasza odpowiedź jest prosta. Prezentów nieprzemyślanych, wybranych na szybko lub w oparciu o własny gust. Już lepiej skorzystać wówczas z uniwersalnych pomysłów na prezent świąteczny – słodyczy, kolorowych skarpet, świeczek, czy nawet dobrego alkoholu.