Pucharki na lody – pomyśl o nich już teraz


Eleganckie pucharki do lodów – apetyczny deser i ozdoba jadalni

Warto zadbać o to, by pucharki na lody dobrze komponowały się z zastawą stołową. Dzięki temu deser będzie zarówno smaczny, jak i przyjemny. Nie jest to takie trudne. Najprostszym sposobem jest wybór szklanych lub kryształowych miseczek do lodów na nóżce. Wówczas, niezależnie od wzornictwa pozostałych elementów kompletu do kawy i ciasta, zyskasz odpowiednio elegancką oprawę każdej chwili słodkiego relaksu. Twoja jadalnia to idealne miejsce, by w ten sposób celebrować takie momenty – podobnie jak taras, ogród lub kanapa przed telewizorem w trakcie czasu spędzonego ze znajomymi oraz rodziną.


Desery w pucharkach na lody – co podać?

Szukasz inspiracji, aby stworzyć lody w pucharku, które zaskoczą wszystkich swoim smakiem? Wypróbuj więc ulubiony rodzaj lodów i owoców. Takie połączenie na pewno cię nie zawiedzie. Chłodny deser skutecznie schłodzi twoje zmysły w ciepłe dni. To również najszybszy sposób na podkreślenie wyjątkowych nut świeżo parzonej kawy – słodycz lodów przyjemnie kontrastuje z głębią magii każdego rodzaju ziaren. W pucharkach do lodów nie musisz jednak wcale podawać lodowych deserów! Co powiesz na owocowe kremy lub musy? A może coś słodkiego na bazie bakalii i bitej śmietany? Możesz się również zainspirować naszymi wcześniejszymi, karnawałowymi pomysłami, które idealnie wykorzystują możliwości kryształowych pucharków na lody!


Jak udekorować lody w pucharkach? Kreatywnie i smacznie!

Desery i lody w pucharkach to świetna ozdoba stołu i podkreślenie, że w małe codzienne sukcesy nie trzeba wkładać dużo wysiłku. Miseczki do lodów idealnie pomieszczą nie tylko bazę lodowych deserów, ale i pozwolą ci ciekawie je ozdobić. Czasem wystarczy polać wszystko syropem czekoladowym lub karmelowym. Jeśli jednak szukasz wyzwań, zawsze możesz skorzystać z takich dodatków jak:
- posiekane orzechy (świetnie nadają się do tego pistacje, nerkowce, orzechy laskowe oraz włoskie),
- płatki migdałów (przyjemnie i delikatnie chrupiące),
- rodzynki (połączenie zaskakującej tekstury i dodatkowego zastrzyku słodyczy dla lodów w pucharku),
- wiórki kokosowe lub czekoladowe,
- bita śmietana i likiery smakowe,
- jadalne kwiaty (prosty sposób, na oryginalne udekorowanie pucharków do lodów).


Dlaczego pucharki na lody mają długą nóżkę?

Forma podania lodowych deserów jest bardzo ważna. Prawidłowy wybór gwarantuje ci wygodę w trakcie jedzenia oraz wygląd posiłku, który wręcz chce się uwiecznić na fotografii i pochwalić nim przed znajomymi na Instagramie. Jednak dlaczego pucharki na lody mają długą nóżkę? Odpowiedź na to pytanie jest zaskakująco… prosta. Dzięki temu możesz trzymać je w dłoni bez obaw o chłód. Jest to także element, który zapewnia dobry chwyt i komfort podczas swobodnego delektowania się np. połączeniem lodów śmietankowych ze świeżymi truskawkami. Na stole w jadalni lub tarasie podkreślisz w ten sposób całą słodką kompozycję. W trakcie jedzenia ciepło twojej dłoni nie dociera również do chłodnej zawartości – lody topią się więc wolniej niż w klasycznej miseczce na lody bez nóżki!