3 akcesoria kuchenne, dzięki którym przygotujesz zdrowe jedzenie


Sokownik – niezbędne wyposażenie zdrowej kuchni

Zacznijmy od sezonowych dodatków do kuchni. Dzięki nim możesz zatrzymać ulubione smaki na resztę roku i delektować się nimi, gdy słońce i upały zastąpią śnieg oraz krótkie, mroźne dni. Polecamy zatem twojej uwadze sokowniki. Dlaczego? Dzięki specjalnej konstrukcji możesz z ich pomocą przygotować soki z dowolnych warzyw lub owoców. Takie domowe przetwory są nie tylko pełne smaku, ale i witamin. Wystarczy godzina, by wytworzona para wodna zrobiła swoje. To, co zostanie, możesz natomiast przerobić na zdrowe dżemy, konfitury i marmolady. Musisz go mieć, zwłaszcza jeśli masz ogród z drzewami owocowymi lub regularnie odwiedzasz warzywny rynek w swojej okolicy.


Twój własny zestaw wędliniarski

Śniadanie to najważniejszy posiłek w całym dniu. Tym bardziej istotny, gdy jesz go z bliską ci osobą, aby wspólnie zacząć nowy dzień pełen wyzwań, obowiązków i małych sukcesów. Poranny posiłek można więc uznać za doskonały czas dla kilku akcesoriów kuchennych wspomagających zdrową dietę. Tak naprawdę może to być niemal wszystko. Nóż, którym ukroisz pomidora na kanapkę. Podłużna forma, w której upieczesz domowy chleb bez zakwasu. Wysoka szklanka, do której wlejesz domowy koktajl malinowo-bananowy z mlekiem ryżowym. Jeśli liczysz natomiast na coś naprawdę imponującego, to znaczy, że najbardziej do gustu przypadłby ci zestaw do samodzielnego przyrządzania wędlin. Mając w kuchni szynkowar, możesz  nie tylko wyeliminować sztuczne substancje z tworzonej szynki lub schabu. Jest to świetne rozwiązanie również dla tych osób, które pragną samodzielnie budować smak domowych wędlin dzięki indywidualnym mieszankom przypraw. Cały czas śledzisz również temperaturę mięsa, więc masz gwarancję, że będzie odpowiednio soczyste.


Jaki garnek do gotowania na parze?

Jeśli potrzebujesz kilku trafnych argumentów, aby zacząć zdrowo jeść, to sprawdź nasz wcześniejszy artykuł o zaletach gotowania na parze. Nie pytaj więc, czy warto i ile można schudnąć. Chętnie podzielimy się z tobą również wiedzą o tym, jak dobrze gotować na parze, aby warzywa, mięso i inne składniki zachowały swój smak, soczystość i wartościowe mikro oraz makro elementy. Jak jednak wybrać odpowiedni model? Pomimo prostej konstrukcji jest tu kilka detali, na które warto zwrócić uwagę:
- ilość elementów zestawu (przy większych garnkach do gotowania na parze możesz to robić piętrowo),
- materiał, z którego wykonany jest garnek do gotowania na parze (najlepiej spisuje się w tym wypadku stal nierdzewna),
- obecność pokrywki w zestawie,
- możliwość stosowania na kuchence indukcyjnej i gazowej oraz mycia w zmywarce.