Czym myć płytki, żeby się błyszczały?

Porady 16.12.2019


Czym myć płytki żeby się błyszczały?

Cym myć płytki w łazience? Do tego celu najlepiej sprawdzą się różnego rodzaju mleczka czyszczące oraz pasty, które skutecznie zapobiegają przed ponownym osadzaniem się kamienia oraz mydła na powierzchni kafelków. Detergenty tego typu należy dopasować do rodzaju płytek znajdujących się w łazience. W przeciwnym wypadku ulec mogą one trwałemu uszkodzeniu.
 

Czym myć płytki z połyskiem żeby nie było smug?

Czym myć płytki z połyskiem? Dobrą alternatywą dla dostępnych na sklepowych półkach detergentów są różnego rodzaju domowe środki. Jednym z nich jest mieszanina ciepłej wody oraz octu w proporcji 3:1. Ocet skutecznie zdezynfekuje kafelki i nada im pięknego połysku. Inny, niemniej skuteczny preparat do mycia glazury w kilka chwil z łatwością przygotować można mieszając 4 litry wody z 0,5 szklanki amoniaku. Uporczywych zabrudzeń z powierzchni płytek pozbyć można się natomiast nakładając na nie pastę z sody oczyszczonej, octu oraz ciepłej wody.
 
Czym myć płytki podłogowe matowe? Do ich czyszczenia użyć powinno się dedykowanego tego typu powierzchniom preparatu niskopieniącego, który rozcieńcza się w wodzie.
 
Czym myć płytki po fugowaniu? Tuż po montażu, resztki spoin, klein oraz wapnia usunąć należy z ich powierzchni specjalnym preparatem o lekko kwaśnym odczynie. Po odczekaniu wskazanego przez producenta środku czasu, kafelki zmywa się wodą. W razie konieczności, czynność tę można powtórzyć.
 

Czym myć płytki? Niezbędne urządzenia

Czym myć płytki łazienkowe? Do tego celu wykorzystać możecie różnego rodzaju akcesoria do sprzątania oferowane przez nasz sklep internetowy Tadar.pl.
 
Godna polecenia jest między innymi ściągaczka do wody z podłóg. Posiada ona długi trzonek oraz profilowaną, szeroką końcówkę, która bardzo dobrze radzi sobie ze zbieraniem płynów z różnych powierzchni. Dzięki ściągaczce, bez konieczności brudzenia rąk poradzicie sobie z mokrymi plamami — czy to na podłogach, czy schodach. Akcesorium to znajduje zastosowanie zarówno na płytkach, jak i panelach czy powierzchniach wykonanych z PCV. Stelaż ściągaczki wykonany został z trwałego, odpornego na uszkodzenia plastiku, a element zbierający wodę — z gąbki.
 
Myjąc płytki, warto także zaopatrzyć się w wiadro plastikowe do mopa. Model ten wyposażony jest w specjalną nakładkę z sitem, która pozwala na wygodne, stabilne oraz bezpieczne wyciśnięcie nadmiaru wody z każdego rodzaju tradycyjnego mopa dostępnego w sklepach. Na uwagę zasługuje tu podłużna konstrukcja wiaderka wraz z dzióbkiem umożliwiająca komfortowe wylanie wody bez chlapania. Wiadro posiada poręczny uchwyt ułatwiający przenoszenie go z miejsca na miejsce. Wykonane zostało ono z wysokiej jakości tworzywa sztucznego.
 
Gdy końcówka mopa ulegnie zużyciu, potrzebny będzie zapas do mopa z gąbką. Wykonany został on z podwójnej, niezwykle chłonnej gąbki. Gwarantuje to sprawne mycie i osuszanie podłogi każdego rodzaju, bez obaw o zarysowanie. Gąbka jest dedykowana mopom skręcanym. Cechuje ją niski współczynnik pochłaniania zapachów oraz przebarwień.
 
By pozbyć się zabrudzeń z powierzchni płytek, wykorzystać można także produkt, jakim jest szufelka plastikowa. Wykonana została ona z trwałego plastiku i posiada gumowy brzeg ułatwiający sprzątanie oraz rączkę z otworem umożliwiającą zawieszenie jej w wybranym miejscu.
 
Jeżeli jesteście ciekawi, jaki mop jest najlepszy i jak sprzątać mieszkanie, koniecznie zajrzyjcie na naszego bloga. Znajdziecie tam garść przydatnych wskazówek na ten temat.
 
Odpowiednio dopasowany sprzęt typu mop, szufelka czy ściągaczka oraz środek czyszczący — czy to gotowy, czy domowej roboty, to gwarancja codziennych sukcesów w myciu płytek.