Czym wyczyścić płytę indukcyjną? 9 rad

Porady 10.01.2020


Czyszczenie płyty indukcyjnej — kilka cennych wskazówek

Jak czyścić płytę indukcyjną? Gwarancją codziennych, małych sukcesów w utrzymywaniu jej estetycznego wyglądu oraz pełnej funkcjonalności jest czyszczenie jej po każdym użyciu. Wynika to z faktu, że na szklanej powierzchni płyty indukcyjnej widoczne są każde, nawet najmniejsze zabrudzenia.
 
Czym myć płytę indukcyjną na co dzień? Wyłączone, ostudzone urządzenie najlepiej czyścić przy pomocy akcesoriów dostępnych w naszym sklepie internetowym Tadar.pl. Zalicza się do nich między innymi ścierki z mikrofibry. Ich chłonne mikrowłókna umożliwiają skuteczne czyszczenie powierzchni płyty indukcyjnej, bez konieczności używania detergentów. Do zalet ściereczek z mikrofibry zaliczyć można również ich dużą wytrzymałość oraz krótki czas schnięcia.
 
Czym wyczyścić przypaloną płytę indukcyjną? Do jej codziennej pielęgnacji znakomicie sprawdzać będzie się zmywak kuchenny. Uwaga! Do mycia płyty stosować powinno się wyłącznie jego miękką stronę.
 
Płytę indukcyjną skutecznie wypolerować można przy pomocy bawełnianych ścierek kuchennych. To znakomita alternatywa dla tradycyjnych ręczników papierowych, których szorstka powierzchnia mogłaby doprowadzić do zarysowania powierzchni urządzenia. Ścierki te nadają się do używania zarówno na sucho, jak i na mokro. Wykonane zostały one z wysokiej jakości, biodegradowalnej bawełny.
 

Czym wyczyścić płytę indukcyjną?

Czym czyścić płytę indukcyjną? Do tego celu wykorzystać można między innymi specjalistyczne środki w formie kremu lub sprayu. Wybierać należy możliwie jak najbardziej łagodne preparaty. Produkty zawierające w swoim składzie środki ścierne mogłyby się bowiem przyczynić do trwałego uszkodzenia płyty indukcyjnej.
 
Czym umyć płytę indukcyjną? Doskonale sprawdzą się tu różnego rodzaju sprawdzone, domowe sposoby. Z ich pomocą z łatwością można pozbyć się nawet najbardziej uporczywych zabrudzeń, bez obaw o zarysowanie urządzenia. Jak wyczyścić płytę indukcyjną sodą? Odrobinę produktu rozpuszczamy w wodzie, a następnie nakładamy przy pomocy miękkiej ściereczki. Jak wyczyścić przypaloną płytę indukcyjną przy pomocy octu? Przelewamy go do butelki z atomizerem, spryskujemy powierzchnię urządzenia i delikatnie przecieramy ją wilgotną szmatką. Jak wyczyścić płytę indukcyjną domowymi sposobami? Niezwykle skuteczny okazać może się tu płyn do mycia naczyń. Nałożyć można go zarówno bezpośrednio na zabrudzenia, jak i gąbkę czy ściereczkę. Następnie kolistymi ruchami myjemy płytę indukcyjną, zmywamy wilgotną szmatką i wycieramy do sucha.
 
Jak umyć płytę indukcyjną pokrytą uporczywymi, tłustymi zabrudzeniami? Z pomocą przychodzi specjalny skrobak, który z wyglądu przypomina nieco szpachelkę. Tego gadżetu używać powinno się wyłącznie na ostudzonej płycie. Ze skrobakiem należy obchodzić się bardzo delikatnie — w przeciwnym wypadku dojść może do zarysowania powierzchni urządzenia. Przypalenia zeskrobywać powinno się pod kątem 45 stopni.
 
Na naszym blogu znajdziecie garść przydatnych wskazówek na temat tego, jak wyczyścić patelnię, jak wyczyścić sztućce oraz jak należy myć przypalony garnek.
 
Jak wyczyścić płytę indukcyjną? Do tego celu świetnie sprawdzą się tak gotowe preparaty dostępne w sklepach, jak i domowe sposoby. Regularnie czyszcząc znajdującą się w kuchni płytę możecie być pewni, że na wiele lat zachowa ona swój estetyczny wygląd.