Dekoracje na Sylwestra – 11 pomysłów na efektowną metamorfozę mieszkania!

Porady 11.11.2020


Sylwestrowe ozdoby – coś praktycznego!

Ładnie zastawiony stół pełen pyszności to według nas jeden z ważniejszych elementów sylwestrowego przyjęcia. Warto wykorzystać to do podkreślenia wyjątkowości wieczoru. To właśnie ozdoby sylwestrowe na stół są najłatwiejsze do zrobienia lub przygotowania. Dlaczego? Ponieważ mogą to być nawet elementy zastawy, które ułatwią ci podanie sałatek, przekąsek, koreczków, zupy oraz ciasta. Nawet ozdobne kieliszki do drinków spiszą się świetnie z tej okazji. Wśród praktycznych dekoracji na Sylwestra, które polecamy ci sprawdzić i wybrać tego roku, są przede wszystkim:
 
  • Patery do serwowania (zwłaszcza te ceramiczne lub proste i wykonane ze szkła)
  • Drewniane deski do przystawek (w tym do stworzenia deski serów, idealnie pasującej do wina sylwestrowego)
  • Kolorowe salaterki (nie tylko do sałatek, ale również do domowych chipsów warzywnych i samodzielnie pieczonych frytek)
  • Półmiski (idealna ozdoba stołu na Sylwestra i komfortowa forma podania potraw na zimno oraz ciepło)
 


Coś ładnego – sylwestrowe dekoracje do domu

Przyjęcie sylwestrowe nie musi być huczne. Prawdę mówiąc, wystarczą dwie osoby, żeby się odbyło, więc może w tym roku zorganizujesz coś bardziej kameralnego, a nawet romantycznego? Chętnie pomożemy ci wybrać dekoracje na tę okazję. Wystarczy kilka drobiazgów, by delikatnie odmienić twój dom lub mieszkanie. To zadanie dla prostych dodatków, które świetnie sprawdzają się jako ozdoby sylwestrowe. Jakich? Odpowiedni klimat stworzysz między innymi przy pomocy:
 
  • Świeczników i lampionów
  • Wazonów ze świeżymi kwiatami
  • Dekoracyjnych osłonek na doniczki z kwiatami
  • Mis z łakociami i koszyków ozdobnych na owoce
 


Dekoracje sylwestrowe z papieru i nie tylko – jak zrobić?

Mamy też kilka bardziej wyrazistych pomysłów na ozdoby sylwestrowe. Plus jest taki, że możesz wykonać je samodzielnie. Wadą takiego rozwiązania jest czasochłonność niektórych inspiracji, ale czego nie robi się, by podkreślić wyjątkową atmosferę tej jedynej nocy w roku, gdy żegnamy stary i witam nowy roku. Pyszne kanapki już zapewne masz skomponowane, tak jak lekką zupę, którą rozgrzeje gości w tę zimową noc. Pora na ostatni krok, czyli żeby zrobić dekoracje na Sylwestra z papieru i nie tylko. Jakie? Mamy dwie propozycje:
 
  • Weź sztywną tekturę, wytnij z niej np. kształt śnieżynek, drinków, fajerwerków, a następnie owiń kolorową folią lub sreberkiem – możesz połączyć je w sznur i zawiesić na oknie lub każdy kształt przykleić w innym miejscu dzięki dwustronnej taśmie samoprzylepnej
  • Wykorzystaj posiadane sznury lampek choinkowych, aby oświetlić parapety, drzwi, obrazy, a nawet całe pomieszczenie, w którym odbędzie się zabawa sylwestrowa w twoim domu