Jak pokroić biszkopt? 6 rad

Porady 21.03.2020


Jak zrobić biszkopt?

Jak zrobić dobry biszkopt? Wszystkie składniki na ciasto powinny mieć temperaturę pokojową. Dzięki temu z łatwością uda uzyskać się pożądaną konsystencję. Aby przyrządzić idealny biszkopt, zachować należy odpowiednie proporcje. Pomoże w tym specjalna miarka lub waga kuchenna. By ciasto na biszkopt było gładkie, mąkę należy przesiać przez sito. Składniki na biszkopt mieszać powinno się szybko lub delikatnie. To sprawdzony sposób na odpowiednio napowietrzone ciasto. Biszkopt należy włożyć do uprzednio nagrzanego piekarnika. Podczas pieczenia nie powinno się go otwierać. W przeciwnym wypadku, ciasto może opaść. Jak długo piec biszkopt? Powinno robić się to przez około 35-40 min w temperaturze 170 stopni. Jak sprawdzić, czy ciasto jest gotowe? W tym celu należy nakłuć jego wierzch wykałaczką. Jeżeli jest on suchy, oznacza to, że udało nam się zrobić idealny biszkopt. Perfekcyjne ciasto rozpoznać można również po tym, że jest ono wilgotne, ma lekko żółtą barwę oraz porowaty, miękki wierzch. Po upieczeniu, warto zostawić je w piekarniku na kilkanaście minut. Aby mieć pewność że nie opadnie, należy go upuścić na podłogę z wysokości około 30 cm. Tuż po upieczeniu, ciasto biszkoptowe jest elastyczne oraz miękkie. Z czasem twardnieje ono i wysycha. Biszkopt przechowywać powinno się w szczelnie zamkniętym pojemniku. Wynika to z tego, że bardzo mocno chłonie on zapachy.
 
 

Jak przekroić biszkopt?

Jak przekroić biszkopt na tort? Zrobić można to na kilka różnych sposobów. Do tego celu wykorzystać można rozmaite akcesoria do pieczenia z naszego sklepu internetowego Tadar.pl. Jednym z nich jest krajacz strunowy do biszkoptu Tadar 33,5 x 15,5 cm. To urządzenie do przecinania biszkoptu ma bardzo prostą budowę. Składa się ono z pojedynczej struny o długości 33 cm, która płynnie przechodzi przez ciasto, dzieląc je wzdłuż na idealnie równe części. Przyrząd do krojenia biszkoptu posiada wygodny, stalowy, lekko zakrzywiony uchwyt, który gwarantuje stabilne oraz pewne prowadzenie. Korzystając z takiego gadżetu do przecinania biszkoptu, nie musicie obawiać się o jego przypadkowe uszkodzenie czy rozerwanie. Z jego obsługą poradzą sobie nawet początkujący kucharze. Wybierając nóż strunowy, pod uwagę warto wziąć przede wszystkim długość żyłki. Im jest ona dłuższa, tym szersze biszkopty będzie można przeciąć z jego pomocą.
 
Jak równo przekroić biszkopt? Bardzo popularną metodą jest krojenie biszkopta nitką. Jak zrobić to krok po kroku? W pierwszej kolejności należy naciąć nożem brzegi biszkoptu na głębokość około 1-2 cm. Następnie, w nacięcie wkładamy nitkę, krzyżujemy ją i zdecydowanym ruchem ciągniemy oba jej końce. Jeżeli nie macie grubej bawełnianej nici, zastąpić możecie ją nitką dentystyczną.
 
To jednak nie wszystkie sposoby na krojenie biszkoptu na tort. Chcąc przekroić go na równe części, wbijcie dookoła niego na wybranej wysokości wykałaczki, a następnie ostrożnie przekrójcie biszkopt do tortu nożykiem. Najlepiej sprawdzi się tutaj specjalny, długi, ząbkowany nóż, z którego chętnie korzystały nasze mamy i babcie. Jeżeli ciasto przykleja się do niego, zamoczcie go w ciepłej wodzie.
 
Kiedy należy pokroić spód do tortu? Najlepiej zrobić to na drugi dzień po upieczeniu biszkoptu. Jeżeli jednak nie macie takiej możliwości, pokrójcie biszkopt po jego ostygnięciu.
 
Na naszym blogu znajdziecie propozycje 7 praktycznych gadżetów do pieczenia ciast. Dowiecie się z niego także, jak zrobić idealnie cienkie naleśniki.
 
Przyrząd do przecinania biszkoptu to gwarancja codziennych, małych sukcesów w robieniu dobrego biszkoptu. Gwarantujemy, że korzystając z naszych wskazówek, uda Wam się zrobić idealny biszkopt.