Gadżety do pieczenia ciast — 7 najpotrzebniejszych!

Polecane produkty 10.11.2019


Formy do pieczenia — jak wybrać idealne?

Dostępne w sklepach formy do pieczenia ciast różnić mogą się od siebie między innymi materiałem wykonania. Spotykać możemy się na przykład z akcesoriami z blachy ocynkowanej. Takie akcesoria do pieczenia ciast mają całe mnóstwo zalet. Są one lekkie, a co za tym idzie — łatwe w przenoszeniu. Blachy do pieczenia ciast dostępne są w różnych kształtach i wielkościach. Do ich atutów zaliczyć można również niską cenę.

Kolejna propozycja to akcesoria do ciast ze stali nierdzewnej. To produkty odporne zarówno na rdzewienie, jak i wgniecenia. Sprawia to, że kupując taką foremkę do ciasta można mieć pewność, że posłuży ona przez długi czas. Najlepszym rozwiązaniem są blachy pokryte nieprzywierającą powłoką, która skutecznie zabezpieczy ciasto przed przywieraniem.
W sklepach spotkać można się także z formami do pieczenia ciast wyprodukowanymi ze szkła żaroodpornego. Dzięki temu, że są one przezroczyste, umożliwiają kontrolę procesu pieczenia. Takie blachy nie chłoną zapachów, a co za tym idzie — przyrządzać można w nich zarówno słodkie ciasta, jak i wytrawne zapiekanki.

W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszą się foremki silikonowe. Trudno się temu dziwić — mają one cały szereg zalet. Silikon jest materiałem elastycznym oraz nieprzywierającym, co sprawia, że z takiej foremki z łatwością wyjąć można świeżo upieczone ciasto. Po zakończonej pracy, wystarczy ją zwinąć i schować do szuflady. Jako że nie zajmuje ona dużo miejsca, doskonale sprawdzać będzie się w małych kuchniach. Takie gadżety do pieczenia ciast oferowane są w rozmaitych kształtach — od kwiatów, przez serduszka, aż po ludziki.

Osobną kategorię produktów stanowią formy na tartę. Do ich produkcji wykorzystuje się zarówno ceramikę, jak i silikon czy szkło.
W jaki sposób przyspieszyć studzenie ciasta? Bardzo dobrze do tego celu sprawdzi się specjalna kratka do studzenia. Posiada ona również inne zastosowanie — wykorzystać można ją do szybkiego dekorowania wypieków przy pomocy różnego rodzaju posypek czy polew. Takie kratki dostępne są w wersji prostokątnej oraz okrągłej.
 

Jakie foremki do pieczenia muffinek wybrać?

Muffinki to popularne słodkości, które z łatwością wykonać można w kilka chwil. Do wyboru jest ich wersja słodka oraz wytrawna. W czym najlepiej je piec? Do tego celu wykorzystać należy specjalne formy do muffinek. Takie akcesoria cukiernicze produkuje się między innymi z silikonu. Główną zaletą tego typu silikonowych foremek jest łatwość wyjmowania z nich gotowych wypieków. Nie mniejszą popularnością cieszą się papierowe papilotki, które oferowane są w rozmaitych wzorach i kolorach. W sklepach dostępne są także formy aluminiowe oraz ze stali nierdzewnej.
Alternatywne rozwiązanie stanowi forma do pieczenia muffinek z otworami, w których umieszcza się papierowe czy silikonowe foremki wypełnione ciastem.
 

Efektowne ozdoby do ciast

W jaki sposób ozdobić własnoręcznie upieczone ciasto? Znakomicie do tego celu sprawdzą się różnego rodzaju dodatki cukiernicze. Do wyboru mamy między innymi rękawy cukiernicze do dekorowania. Tego typu dekoracje cukiernicze najczęściej posiadają kilka różnych końcówek, co pozwala na tworzenie nawet najbardziej fantazyjnych ozdób. Warto zdecydować się na model wykonany z elastycznego, a jednocześnie trwałego silikonu.

Bardzo ciekawie prezentują się dodatki do ciast w formie ozdobnych wykałaczek wbijanych w babeczki. To świetny sposób na urozmaicenie wyglądu urodzinowych babeczek.
Różnego rodzaju akcesoria do pieczenia to sprawdzony sposób na codzienne sukcesy w przygotowywaniu smacznych, estetycznych wypieków.