Jak ułożyć naczynia w zmywarce?
Układanie naczyń w zmywarce – podstawowe zasady
Wyposażenie kuchni dzielimy na to, które trzeba myć ręcznie i akcesoria kuchenne nadające się do czyszczenia w zmywarce. Zawsze więc upewnij się najpierw, czy dany komplet talerzy, patelnia lub garnek zniosą dobrze warunki pielęgnacji z pomocą tego rodzaju domowego AGD. Gdy już wszystko sprawdzisz, możesz przystąpić do działania:- pozbądź się większych resztek z kubków, szklanek, miseczek i innych naczyń (także fusów po kawie),
- układanie brudnych naczyń zaczynaj zawsze od tyłu zmywarki (dla lepszego dostępu do szuflad przy wkładaniu kolejnych elementów),
- unikaj przepełniania urządzenia i zbyt ciasnego układania zawartości, gdyż wpłynie to na dokładność mycia,
- zadbaj o to, by woda dobrze spływała z naczyń i te, w których mogłaby się zbierać woda, układaj dnem do góry.
Szuflady a ułożenie naczyń w zmywarce
Standardowo zmywarki mają dwa kosze. Każdy z nich zaprojektowany jest w taki sposób, aby pomieścić jak najwięcej naczyń. Rozwiązania, które stosują producenci zmywarek, ukierunkowane są także na zapewnienie twojej zastawie obiadowej i deserowej jak największego bezpieczeństwa. Sztućce są więc odseparowane od ceramiki, a to w czym gotujesz i smażysz, może być czyszczone bez obaw o uszkodzenie powłoki zapobiegającej przywieraniu. Jeśli więc chcesz dobrze umyć naczynia, pamiętaj, że:- do górnego kosza wkłada się szklane elementy zastawy, kubki, filiżanki, miski i salaterki (większe elementy na środku, mniejsze po bokach),
- do dolnego kosza włóż talerze i talerzyki, spodki, garnki, rondle, patelnie, naczynia żaroodporne (pamiętaj o zasadzie, że tam, gdzie mogłaby zbierać się woda, wkłada się dnem do góry).
Sztućce w zmywarce – gdzie jest ich miejsce?
Źle ułożone sztućce w zmywarce mogą narobić wiele szkód. Producenci dedykują im więc specjalne miejsce wewnątrz urządzenia. Czasem jest to wydzielony ociekacz, a czasem osobna i płytka szuflada. Jeśli chcesz, by było dobrze domyte, wkładaj je tak, aby zabrudzona strona była u góry. W koszu musisz segregować sztućce. Szuflada daje ci w tym wypadku większy komfort. Zajrzyj też do naszych poprzednich wpisów i dowiedz się, co można myć zmywarce, co zrobić, gdy zmywarka nie domywa i czy garnki można myć w zmywarce.Warto przeczytać
Szybki obiad z makaronem - 15 pomysłów
Makaron to element obecny w kuchniach z każdego zakątka świata, który daje nieskończone możliwości tworzenia smacznych i różnorodnych dań. Od klasycznych włoskich przepisów po inspiracje z kuchni azjatyckiej — każdy znajdzie coś dla siebie. Sprawdź nasze pomysły na dania z makaronem i odkryj, jak szybko i łatwo można przygotować pyszny obiad lub kolację!
czytaj więcejKuchnia azjatycka - dania, które trzeba znać i spróbować!
Azjatycka kuchnia zachwyca różnorodnością i wyjątkowymi połączeniami składników. Od pikantnych potraw z południowo-wschodniej Azji po delikatne, subtelne smaki Dalekiego Wschodu — każdy region oferuje coś niepowtarzalnego. Przygotowaliśmy propozycje azjatyckich dań, których koniecznie powinieneś spróbować. Odkryj je wraz z nami!
czytaj więcejKrewetki - przepis na krewetki w 10 odsłonach
Krewetki to składnik ceniony za ich delikatny smak. Te małe, morskie specjały doskonale sprawdzają się zarówno w prostych, codziennych posiłkach, jak i w wykwintnych, eleganckich potrawach na specjalne okazje. Poznaj kilka ciekawych pomysłów na dania z ich udziałem!
czytaj więcejRolady wołowe - jak zrobić je na pyszny obiad?
Rolady wołowe to prawdziwa klasyka kuchni! Choć ich zrobienie może wydawać się skomplikowane, dzięki odpowiednim wskazówkom z łatwością stworzysz idealnie zawinięte i soczyste rolady. W tym poradniku pokażemy Ci, jak krok po kroku przygotować pyszne rolady wołowe, nazywane także zrazami!
czytaj więcejIle gotować ziemniaki?
Gotowanie ziemniaków to z pozoru prosta czynność, jednak wiele osób zastanawia się nad tym, czy robi to poprawnie. W zależności od odmiany, wielkości kawałków i przeznaczenia, czas gotowania może się różnić. W tym artykule podpowiemy, jak długo gotować ziemniaki, aby uniknąć rozgotowania lub niedogotowania. Poznaj nasze praktyczne wskazówki!
czytaj więcejJak zrobić bitą śmietanę?
Bita śmietana to klasyczny dodatek, który potrafi podnieść walory każdego deseru. W tym artykule znajdziesz niezawodne triki na perfekcyjnie ubitą śmietanę, która będzie puszysta, lekka i stabilna. Dowiesz się, jakiego rodzaju śmietany używać, jakie akcesoria będą niezbędne i na co zwrócić uwagę podczas ubijania.
czytaj więcejBiszkopt - przepis na biszkopt z 6 jaj i nie tylko
Biszkopt to klasyka cukiernictwa, która sprawdza się w każdej sytuacji — od urodzinowych tortów po świąteczne wypieki. Jak zrobić dobry biszkopt z 4, 6, 8 czy większej ilości jaj? Jego przygotowanie może wydawać się skomplikowane, ale z naszymi wskazówkami z łatwością uzyskasz perfekcyjny wypiek.
czytaj więcejSpód do sernika na 10 sposobów
Spód do sernika to fundament, który nadaje deserowi charakter. W zależności od wybranych składników może być klasycznie kruchy, delikatny lub chrupiący. W naszym artykule zdradzimy ci wiele różnych sposobów na pyszne spody do sernika. Odkryj je już teraz!
czytaj więcejJak ugotować kaszę jaglaną?
Kasza jaglana to jedna z kasz o najdłuższej historii, która dziś staje się coraz bardziej popularna. Delikatna, lekko orzechowa w smaku kasza, sprawdza się zarówno w daniach wytrawnych, jak i deserach. Aby jednak wydobyć z niej pełnię smaku i uniknąć goryczki, warto znać kilka podstawowych zasad jej gotowania. Poznaj wszystkie triki na idealnie przyrządzoną kaszę jaglaną!
czytaj więcej