Szybkowar – jak gotować w tym garnku?

Porady 26.05.2019
Szybkowar ciśnieniowy ze stali nierdzewnej Konighoffer Milano 6 litrów


Instrukcja gotowania w szybkowarze

Jak używać szybkowaru? W pierwszej kolejności wybrane składniki umieszczamy w garnku wypełnionym do około 1/3 wysokości wodą, a następnie szczelnie go zamykamy. Po włączeniu palnika czekamy aż zawór uniesie się do góry i zacznie gwizdać. Następnie zmniejszamy moc tak, by odgłos stał się bardzo cichy i zaczynamy odmierzać czas potrzebny do przygotowania danej potrawy. W przypadku piersi z kurczaka jest to około 15 minut, gulaszu – 20 minut, ziemniaków – 8 minut, zupy – 6 minut, a włoszczyzny – 5 minut.

Czy gotowanie w szybkowarze jest bezpieczne? Oczywiście! Na pokrywce znajduje się bowiem specjalny zawór bezpieczeństwa, przez który wydobywa się para wodna. Stanowi to skuteczne zabezpieczenie przed gwałtownym wydostawaniem się jej na zewnątrz, co mogłoby grozić wybuchem. W szybkowarze nie należy gotować drobnych produktów takich, jak ryż czy kasza, a to ze względu na niewielkie rozmiary otworu w pokrywie. Tego typu wyroby mogłyby zatkać zawór, przyczyniając się do gwałtownego wzrostu ciśnienia, a w konsekwencji – wybuchu naczynia.
 

Czy warto kupić szybkowar?

Jak najbardziej! Naczynie to posiada bowiem cały szereg zalet. Zaliczyć można do nich między innymi możliwość znacznego skrócenia czasu gotowania, co czyni z szybkowaru idealne rozwiązanie dla zabieganych osób. Po taki garnek sięgnąć powinni również wszyscy ci, którym zależy na zdrowym odżywianiu. Szybkowar pozwala bowiem na gotowanie potraw bez dodatku tłuszczu. Przyrządzane w nim produkty zachowują swój naturalny smak oraz konsystencję. Gotowanie w szybkowarze ciśnieniowym nie wymaga używania dużej ilości wody. Przyczynia się to także do zachowania szeregu cennych witamin oraz soli mineralnych. Szybkowar to oszczędność nie tylko wody, lecz również gazu czy energii elektrycznej. Do jego zalet zaliczyć można także ograniczenie roznoszących się po domu zapachów gotowanych potraw (zasługą tego jest hermetyczne zamknięcie) oraz uniwersalność – takiego garnka używać można bowiem na każdym rodzaju kuchenki.

Inny patent na zdrowe gotowanie to parowar, czyli urządzenie pozwalające na przygotowywanie zdrowych dań na parze, bez utraty ich właściwości odżywczych.

Równie ciekawym rozwiązaniem jest wolnowar. Stanowi on znakomite rozwiązanie dla osób, którym zależy na intensywnym aromacie przyrządzanych potraw. Gotowanie w takim naczyniu trwa od 8 do 10 godzin.
 

Szybkowary od Tadar.pl

Przykładem wysokiej jakości szybkowaru ciśnieniowego z naszego sklepu internetowego jest szybkowar ciśnieniowy ze stali nierdzewnej KonigHOFFER Milano 6 litrów. Model ten wyprodukowany został z higienicznej, chromowo niklowej stali nierdzewnej 18/10. Wyposażony jest on w precyzyjnie dopasowaną uszczelkę, która stanowi gwarancję bezpieczeństwa codziennego użytkowania sprzętu. Szybkowar ciśnieniowy posiada również sitko ze stali umożliwiające gotowanie warzyw, mięsa czy owoców. Nie sposób nie wspomnieć tu również o energooszczędnym, trójwarstwowym dnie akutermicznym, które znajduje zastosowanie w przypadku każdego rodzaju kuchenki. Szybkowaru tego używać można zarówno na kuchence indukcyjnej, jak i ceramicznej, gazowej oraz elektrycznej. Naczynie wyposażone jest w prosty w obsłudze system regulacji ciśnienia. W jego wnętrzu znajduje się praktyczna skala litrażowa. Szybkowar posiada również wygodny, bakelitowy, nienagrzewający się uchwyt.

W naszym asortymencie znaleźć można również inne przydatne naczynia kuchenne takie, jak garnki do gotowania na parze czy garnki do gotowania mleka. Jeżeli chcecie dowiedzieć się nieco więcej na temat tych drugich, koniecznie przeczytajcie tekst „Jaki garnek do gotowania mleka wybrać? 7 podpowiedzi!”

Szybkowar to sprawdzony sposób na szybkie, zdrowe gotowanie.