Zaparzacz do herbaty – dlaczego warto go wybrać?

Porady 28.05.2019
Kubek porcelanowy z zaparzaczem i pokrywką Tadar Provence 330 ml


Rodzaje zaparzaczy do herbaty

Dlaczego warto zaopatrzyć się w zaparzacz do herbaty? Tego typu gadżet w znaczący sposób zwiększa komfort picia napoju, a to ze względu na fakt, iż pozwala na łatwe i szybkie oddzielenie fusów. Dzięki temu, że liście nie trafiają do kubka czy filiżanki, herbata po jakimś czasie nie staje się gorzka i nie zaczyna wydzielać szkodliwych substancji.

Wyróżnić można 2 podstawowe rodzaje zaparzaczy. Pierwsze z nich to tłokowe, które często określa się również mianem french press. Z pomocą takiej zaparzarki do herbaty przyrządzić można również jej wersję bez liści. Ma ona postać kubka wykonanego z żaroodpornego szkła wyposażonego w tłok opuszczający się po zalaniu liści, oddzielając je od płynu. Jako że pojemność takiego zaparzacza do herbaty sięgać może nawet 2 litrów, znakomicie sprawdzi się on podczas spotkań w gronie rodziny i przyjaciół. Wybierając tego typu produkt, pod uwagę wziąć należy zarówno jego pojemność, jak i wielkość oczek w tłoku. Nie mogą one być zbyt duże – liście mogłyby się wówczas z łatwością przedostać do napoju. Nie bez znaczenia jest również konstrukcja zaparzarki do herbaty. Przed zakupem należy upewnić się, że tłok szczelnie przylega do ścianek naczynia.

Znacznie większą popularnością cieszą się pojedyncze zaparzacze do herbaty do kubka. Jak używać takiego zaparzacza do herbaty? To bardzo proste. W jego wnętrzu umieszcza się wybraną ilość ulubionego gatunku herbaty. Im napar ma być mocniejszy, tym więcej liści powinno znaleźć się w zaparzarce. Nie należy ich jednak ugniatać – napój stracić może wówczas swój unikalny smak oraz aromat. Kolejny etap to umieszczenie zaparzacza w kubku wypełnionym wrzątkiem. Po upływie kilku minut wyjmujemy go i delektujemy się smakiem herbaty. Takie zaparzacze do herbaty najczęściej służą do przygotowania jednej porcji napoju. Na rynku spotkać można się również z zaparzaczami do herbaty na kubek, które wiesza się na brzegu naczynia, zalewa wodą, a następnie wyciąga. Do ich zalet zalicza się fakt, że we wnętrzu takiej zaparzarki do herbaty umieścić można ulubione dodatki takiem, jak cytryna czy konfitura.


Z czego produkuje się zaparzacze?

Zaparzacze do kawy i herbaty produkowane są między innymi z metalu. Tego typu produkty są trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne, lecz jednocześnie szybko się nagrzewają i mogą nadawać napojowi charakterystycznego posmaku. Silikonowe zaparzacze do herbaty są niedrogie i dostępne w wielu różnych kształtach oraz kolorach. W przeciwieństwie do metalowych odpowiedników, nie nagrzewają się i nie zmieniają smaku napoju. Ceramiczne zaparzacze do herbaty prezentują się niezwykle efektownie i pozwalają na wygodne oddzielenie liści od herbaty. Są one łatwe w utrzymaniu w czystości i nie pozostawiają posmaku.
 

Zaparzacze do herbaty i kawy od Tadar.pl

W asortymencie naszego sklepu internetowego znaleźć można bogaty wybór wysokiej jakości, efektownych zaparzarek do herbaty. Przykładem może być zaparzacz do herbaty Tadar Silico ludzik. Ze względu na oryginalny design, stanowić będzie on znakomitą ozdobę kuchni. W takim silikonowym zaparzaczu do herbaty przygotować można również rozmaite zioła. To produkt łatwy w utrzymaniu w czystości, który zajmuje niewiele miejsca. Alternatywne rozwiązanie stanowi kubek z zaparzaczem Tadar Shabby Rose 330ml. Pokrywający go nadruk przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom motywów kwiatowych. Taki kubek to znakomity pomysł na prezent dla każdego fana herbaty.

Doskonałym uzupełnieniem zaparzacza będzie gustowna filiżanka. Czym kierować się przy zakupie takiego produktu? Odpowiedź poznacie czytając tekst „Filiżanki do kawy – doskonały pomysł na prezent!”

Zaparzacz do herbaty to przydatny gadżet, który znaleźć powinien się w każdej kuchni.