Filiżanki do kawy – doskonały pomysł na prezent!

Polecane produkty 29.04.2019
Filiżanki do kawy – doskonały pomysł na prezent!
 

Jak wybrać filiżanki na prezent?

Dostępne na rynku filiżanki do kawy różnić mogą się od siebie szeregiem parametrów. Zalicza się do nich między innymi materiał wykonania. Najczęściej do czynienia mamy z filiżankami porcelanowymi. Trudno się temu dziwić – posiada dużą pojemność cieplną. Sprawia to, że zaparzona w takim naczyniu kawa czy herbata przez długi czas utrzymuje wysoką temperaturę. Wybierając filiżanki na prezent, pod uwagę wziąć należy między innymi ich rozmiar. Im jest ona większa – tym lepiej. Związane jest to z faktem, iż grubsza porcelana o wiele lepiej izoluje przed ciepłem i jest odporniejsza na uszkodzenia, chociaż musimy pamiętać, że porcelana mimo wszystko jest materiałem typowo kruchym.

Równie istotną kwestią jest pojemność eleganckich filiżanek na prezent, którą dopasować należy do indywidualnych preferencji osoby obdarowywanej. Miłośnikom espresso warto wręczyć zestaw filiżanek o grubych ściankach i wielkości około 50–80 mililitrów. Gdy bliska nam osoba jest fanką cappuccino, z pewnością ucieszy się z oryginalnych filiżanek do kawy o pojemności 150–180 mililitrów. Latte serwować powinno się natomiast w filiżankach mających wielkość od 250 do 300 mililitrów.

Najlepiej, aby porcelanowe filiżanki do kawy wyposażone były w spodek, na którym umieścić będzie można kostki cukru czy słodką przekąskę.


Gustowne filiżanki na prezent z naszego asortymentu

Szukając filiżanek do kawy na prezent, warto zajrzeć do naszego sklepu internetowego Tadar.pl. Miłośnikom klasyki do gustu przypadnie z pewnością zestaw filiżanek do kawy Tadar 12 elementów biały porcelanowy. Zaopatrując się w niego możemy mieć pewność, że posłuży on przez długi czas, zachwycając swoim eleganckim wyglądem. Do zalet tych filiżanek do kawy zaliczyć można również odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz możliwość mycia ich w zmywarce. Równie gustownie prezentuje się zestaw dwóch filiżanek porcelanowych ze spodkami Tadar Etiuda 280 ml. Wyprodukowany został on z porcelany NBC, która jest nieco lżejsza od jej tradycyjnej wersji i ma nieco cieplejszy odcień. Na uwagę zasługuje tutaj fantazyjne, odpowiednio wyprofilowane ucho oraz zdobienie w formie złotych pasków oraz subtelnego tłoczenia.

Fanom nieco nowocześniejszej zastawy stołowej wręczyć można zestaw filiżanek do kawy Tadar Wstęga 12 elementów porcelanowy. Posiada on minimalistyczne, abstrakcyjne wzornictwo. Jako że wchodzące w skład kompletu spodki są nieco większe od tradycyjnych, z powodzeniem wykorzystać można je w charakterze talerzyków deserowych. Równie efektownie prezentuje się zestaw filiżanek do kawy Tadar Zima 12 elementów porcelanowy, który zdobi oryginalny nadruk z motywem drzew. Pojawia się on zarówno na filiżankach, jak i spodkach.

W naszej ofercie dostępne są nie tylko komplety filiżanek, lecz również pojedyncze produkty. Przykładem może być filiżanka i spodek Tadar Juliette 260 ml szara wykonana z wysokiej jakości, odpornej na uszkodzenia ceramiki. Naczynie to można zarówno podgrzewać w kuchence mikrofalowej, jak i myć w zmywarce. Następna propozycja to filiżanka ceramiczna do kawy Tadar Jumbo 450 ml grochy mix kolorów. Duża pojemność sprawia, że jednorazowo przygotować można w niej 2 razy więcej ulubionej kawy czy herbaty niż w tradycyjnym naczyniu tego typu. Filiżanka posiada kolorowe wnętrze (do wyboru szare, beżowe, czerwone i ciemnobrązowe) oraz wzór w wielobarwne grochy.

Osoby, które smakiem ulubionej kawy i herbaty chcą cieszyć się również poza domem, zaopatrzyć mogą się w termos lub kubek termiczny. Garść praktycznych informacji na temat tych drugich znaleźć można we wpisie „Kubek termiczny – dlaczego warto go mieć?”

Zestaw filiżanek do kawy i herbaty to znakomity pomysł na prezent dla bliskiej osoby.