7 przepisów na pyszne wyciskane soki
Sok świeżo wyciskany – dlaczego warto?
Im mniej przetworzona żywność, tym więcej wartości odżywczych i mikroelementów można dostarczyć swojemu ciału. Podobnie ma się sprawa z sokami świeżo wyciskanymi z owoców (a także warzyw). Wykorzystując surową postać tych składników, można na kilka sposobów wydobyć z nich esencję zdrowia oraz ulubionych smaków. Najprościej oczywiście skorzystać z wyciskarki do cytrusów. Dzięki niej nie tylko uda ci się przygotować pyszną lemoniadę, ale również zapas soku z pomarańczy, mandarynek lub cytryny. Takie soki można pić na dobre rozpoczęcie dnia, dodawać do herbaty, a także używać jako naturalnego aromatu do sałatek lub wypieków. Soki wyciskane warto również pić, ponieważ:- Ich witaminy bardzo sprawnie zostają wchłonięte przez ludzkie ciało
- Są pełne antyoksydantów, a więc zapobiegają rozwojowi wielu chorób
- Budują naturalną odporność i wzbogacają dietę
- Są niskokaloryczne, a przy tym zbawienne dla procesu odchudzania
- Wpływają na spowolnienie procesu starzenia się komórek
Sok wyciskany z owoców lub warzyw – przepisy
Kwestię wygody wyciskania soków pozostawiamy wam. Każdy woli coś innego. Dla jednych wystarczy zblendowanie owoców, inni korzystają z wyciskarek wolnoobrotowych, a są i tacy, którzy najlepsze efekty osiągają dzięki wyciskaniu parowemu w sokowniku (o tym, co w takim wypadku zrobić później z pozostałymi owocami pisaliśmy już na naszym blogu). Pora na przepisy! My proponujemy sprawdzić przede wszystkim:- Sok z pomarańczy wyciskany razem z marchwią
- Sok z mięty wyciskany i połączony z sokiem z cytryny i cukrem
- Wyciskany na zimno sok z malin z brzoskwinią i marchwią
- Sok wyciskany z kiwi, świeżego ogórka oraz z natką pietruszki
- Sok z brokułu, pomidora i chili
- Sok z jabłek wyciskany z czarną porzeczką
- Sok wyciskany z buraka zmieszany z aronią (najlepszy z sokownika)
A może pyszny sok z sokownika?
Wiesz już zapewne, jak działa sokownik. Sezon na jabłka w pełni, więc może skorzystasz z naszych gotowych przepisów? W przypadku tego produktu nic cię nie ogranicza. Para generowana podczas gotowania w sokowniku skutecznie wydobędzie głębię smaku i aromatu nawet z najtwardszych warzyw oraz owoców. Z pomocą wężyka szybko zlejesz taki sok do butelek. Możesz więc zrobić pasteryzowany zapas lub wykorzystać na bieżąco. W jesienne i zimowe wieczory z pewnością chętnie przypomnisz sobie o pięknie smaków lata. Z sokownikiem możesz choć na chwilę przenieść się do ciepłych dni i wyjątkowych chwil np. z truskawkami w tle. Zrób to dla swojego zdrowia. Podaj swoim gościom pełen dzbanek pysznego soku!Warto przeczytać
Szybki obiad z makaronem - 15 pomysłów
Makaron to element obecny w kuchniach z każdego zakątka świata, który daje nieskończone możliwości tworzenia smacznych i różnorodnych dań. Od klasycznych włoskich przepisów po inspiracje z kuchni azjatyckiej — każdy znajdzie coś dla siebie. Sprawdź nasze pomysły na dania z makaronem i odkryj, jak szybko i łatwo można przygotować pyszny obiad lub kolację!
czytaj więcejKuchnia azjatycka - dania, które trzeba znać i spróbować!
Azjatycka kuchnia zachwyca różnorodnością i wyjątkowymi połączeniami składników. Od pikantnych potraw z południowo-wschodniej Azji po delikatne, subtelne smaki Dalekiego Wschodu — każdy region oferuje coś niepowtarzalnego. Przygotowaliśmy propozycje azjatyckich dań, których koniecznie powinieneś spróbować. Odkryj je wraz z nami!
czytaj więcejKrewetki - przepis na krewetki w 10 odsłonach
Krewetki to składnik ceniony za ich delikatny smak. Te małe, morskie specjały doskonale sprawdzają się zarówno w prostych, codziennych posiłkach, jak i w wykwintnych, eleganckich potrawach na specjalne okazje. Poznaj kilka ciekawych pomysłów na dania z ich udziałem!
czytaj więcejRolady wołowe - jak zrobić je na pyszny obiad?
Rolady wołowe to prawdziwa klasyka kuchni! Choć ich zrobienie może wydawać się skomplikowane, dzięki odpowiednim wskazówkom z łatwością stworzysz idealnie zawinięte i soczyste rolady. W tym poradniku pokażemy Ci, jak krok po kroku przygotować pyszne rolady wołowe, nazywane także zrazami!
czytaj więcejIle gotować ziemniaki?
Gotowanie ziemniaków to z pozoru prosta czynność, jednak wiele osób zastanawia się nad tym, czy robi to poprawnie. W zależności od odmiany, wielkości kawałków i przeznaczenia, czas gotowania może się różnić. W tym artykule podpowiemy, jak długo gotować ziemniaki, aby uniknąć rozgotowania lub niedogotowania. Poznaj nasze praktyczne wskazówki!
czytaj więcejJak zrobić bitą śmietanę?
Bita śmietana to klasyczny dodatek, który potrafi podnieść walory każdego deseru. W tym artykule znajdziesz niezawodne triki na perfekcyjnie ubitą śmietanę, która będzie puszysta, lekka i stabilna. Dowiesz się, jakiego rodzaju śmietany używać, jakie akcesoria będą niezbędne i na co zwrócić uwagę podczas ubijania.
czytaj więcejBiszkopt - przepis na biszkopt z 6 jaj i nie tylko
Biszkopt to klasyka cukiernictwa, która sprawdza się w każdej sytuacji — od urodzinowych tortów po świąteczne wypieki. Jak zrobić dobry biszkopt z 4, 6, 8 czy większej ilości jaj? Jego przygotowanie może wydawać się skomplikowane, ale z naszymi wskazówkami z łatwością uzyskasz perfekcyjny wypiek.
czytaj więcejSpód do sernika na 10 sposobów
Spód do sernika to fundament, który nadaje deserowi charakter. W zależności od wybranych składników może być klasycznie kruchy, delikatny lub chrupiący. W naszym artykule zdradzimy ci wiele różnych sposobów na pyszne spody do sernika. Odkryj je już teraz!
czytaj więcejJak ugotować kaszę jaglaną?
Kasza jaglana to jedna z kasz o najdłuższej historii, która dziś staje się coraz bardziej popularna. Delikatna, lekko orzechowa w smaku kasza, sprawdza się zarówno w daniach wytrawnych, jak i deserach. Aby jednak wydobyć z niej pełnię smaku i uniknąć goryczki, warto znać kilka podstawowych zasad jej gotowania. Poznaj wszystkie triki na idealnie przyrządzoną kaszę jaglaną!
czytaj więcej