Warto przeczytać

Jak usunąć kamień z dzbanka plastikowego?
Dzbanki filtrujące to naczynia, które stały się stałym elementem kuchennego krajobrazu. Nic w tym zresztą dziwnego – kupowanie butelkowanej wody po prostu przestało się opłacać. Jednak ze względu na to, iż dzbanki używane są codziennie i mają stały kontakt z wodą, pojawia się na nich wiele zanieczyszczeń – w tym także kamień. Jak go usunąć z plastikowego dzbanka?
czytaj więcej
Czy filtr musi być cały czas zanurzony w wodzie?
Dzbanki filtrujące cieszą się coraz większym zainteresowaniem konsumentów. Obecnie te naczynia kosztują na tyle niewiele, że codzienne kupowanie butelkowanej wody po prostu przestaje być opłacalne. Do tego dochodzi także kwestia zmniejszenia ilości plastikowych śmieci i oczywiście wygoda – wystarczy wlać wodę do dzbanka, by móc ją przefiltrować i się napić. Wraz z popularnością dzbanków rośnie także ilość pytań dotyczących tych akcesoriów. Niektórzy zastanawiają się, czy są one szkodliwe. Inne głowią się nad tym, jak używać filtra, by mieć pewność, że spełnia on swoje zadanie. Dzbanki filtrujące to urządzenia proste w obsłudze, jednak trzeba pamiętać przy nich o kilku kwestiach. Między innymi o zanurzaniu filtra.
czytaj więcej
Kiedy wymienić filtr w dzbanku?
Coraz więcej osób sięga po dzbanki filtrujące, rezygnując w ten sposób z wody butelkowanej. To ekologiczna tendencja, która niezwykle nas cieszy. Dzięki temu każde gospodarstwo domowe produkuje znacznie mniejsze ilości plastiku, jednocześnie nie rezygnując ze świeżej, pysznej wody. Wystarczy tylko przefiltrować tę, która znajduje się w kranie. Do tego jednak konieczny jest odpowiedni filtr. O tym, jak działa filtr do wody, pisaliśmy już w naszym artykule. Teraz jednak skupimy się na tym, jak często należy go wymieniać, by mieć pewność, że działa sprawnie.
czytaj więcej