Warto przeczytać

Kiedy wymienić filtr w dzbanku?
Coraz więcej osób sięga po dzbanki filtrujące, rezygnując w ten sposób z wody butelkowanej. To ekologiczna tendencja, która niezwykle nas cieszy. Dzięki temu każde gospodarstwo domowe produkuje znacznie mniejsze ilości plastiku, jednocześnie nie rezygnując ze świeżej, pysznej wody. Wystarczy tylko przefiltrować tę, która znajduje się w kranie. Do tego jednak konieczny jest odpowiedni filtr. O tym, jak działa filtr do wody, pisaliśmy już w naszym artykule. Teraz jednak skupimy się na tym, jak często należy go wymieniać, by mieć pewność, że działa sprawnie.
czytaj więcej
Jak długo może stać woda w dzbanku filtrującym?
Dzbanki filtrujące to niezastąpione akcesoria w wielu domach. Umożliwiają szybkie filtrowanie wody i pozbycie się nieprzyjemnego smaku chloru. Dzięki nim zmniejsza się także ilość plastikowych śmieci w gospodarstwach domowych. Pomimo że dzbanki stały się stałym elementem w kuchniach, niektórzy nadal zadają sobie wiele pytań na temat ich obsługi czy sposobu filtrowania przez nie wody. Jest to spowodowane prawdopodobnie wieloma mitami, które narosły wokół naczyń filtrujących. Jednym z nich jest przydatność wody do spożycia. Jak długo może stać woda w dzbanku filtrującym?
czytaj więcej
Glony w dzbanku filtrującym - co zrobić? Przyczyny i czyszczenie
Dzbanki filtrujące to coraz częściej spotykane akcesorium kuchenne, z którego korzystają nie tylko osoby dbające o zdrowie czy starające się minimalizować plastik w swoim życiu. To produkt popularny i z całą pewnością doceniany z różnych powodów. Głównie ze względu na to, że pomaga pozbyć się nieprzyjemnego smaku wody kranowej czy pozbawia jej kamienia, który osadza się w czajnikach. Jednak niektórzy właściciele dzbanków filtrujących zauważają pewną niepokojącą tendencję. W ich naczyniach pojawiają się…glony. Jeśli Ty również masz z tym problem, koniecznie przeczytaj nasz tekst.
czytaj więcej