Jaki garnek do gotowania mleka wybrać? 7 podpowiedzi!

Porady 3.05.2019
Garnek do mleka z gwizdkiem i pokrywką KonigHOFFER 1,5 l indukcja


Co wziąć pod uwagę wybierając garnek do gotowania mleka?

Aby mieć pewność, że zakupiony przez nas garnuszek na mleko posłuży nam przez długi czas i będzie w pełni funkcjonalny, warto przeznaczyć nieco więcej czasu na jego wybór. Pierwsza bardzo ważna kwestia to rodzaj kuchenki, na jakiej można używać takiego naczynia. W asortymencie naszego sklepu internetowego Tadar.pl znaleźć można między innymi funkcjonalne garnki na indukcję do gotowania mleka, które znajdą zastosowanie również w przypadku innych rodzajów kuchenek: elektrycznych, gazowych czy ceramicznych. Równie istotny jest materiał, z którego wykonany został garnek do gotowania mleka bez przypalania. Do tego celu najczęściej wykorzystuje się stal nierdzewną lub aluminium, które charakteryzują się dużą trwałością i odpornością na uszkodzenia. Nie bez znaczenia jest także pojemność garnka do mleka. Najbardziej praktyczne będą naczynia o wielkości około 1,5 litra.
 

Garnek do mleka w różnych odsłonach

Garnek do gotowania mleka jest naczyniem, które występuje w wielu różnych wersjach. Na rynku dostępne są między innymi garnki do gotowania mleka z gwizdkiem. Podobnie jak w przypadku czajników, takie naczynie sygnalizuje użytkownikowi, że produkt zaczyna się gotować. Równie praktyczne są garnki do gotowania mleka z podwójnym dnem. Jako że jest ono nieco grubsze niż w przypadku klasycznych garnków, nie ma tutaj ryzyka przypalenia się mleka. Na rynku spotkać można się także z garnuszkami do mleka z dzióbkiem. Takie naczynia jest odpowiednio wyprofilowane, co ułatwia przelanie produktu do miski czy filiżanki, eliminując ryzyko oparzenia się. Bardzo praktycznym rozwiązaniem są garnki do gotowania mleka z płaszczem wodnym, czyli osobną przestrzenią, w której umieszcza się wodę. Tego typu rozwiązanie skutecznie zapobiega przed przypaleniem się mleka.
 

Jaki garnek do gotowania mleka?

Nasz sklep internetowy Tadar.pl oferuje różnego rodzaju garnki do gotowania mleka. Przykładem może być garnek do mleka z gwizdkiem i pokrywką KonigHOFFER 1,5 l indukcja. Z jego pomocą szybko zagotujemy mleko, bez ryzyka przypalenia. Produkt wykonany został z wysokiej jakości stali nierdzewnej, która sprawia, że garnuszek na mleko równomiernie rozprowadza ciepło. Dodatkowo, jest ona trwała, gładka oraz łatwa w utrzymaniu w czystości. Naczynie posiada grube dno zabezpieczające przed przypaleniem zawartości. Wyposażono je również w praktyczny gwizdek, który przypomni nam o tym, że mleko zaczyna się gotować. Znajdziemy tu także poręczny uchwyt wykończony nienagrzewającym się tworzywem, dzięki któremu w pełni bezpiecznie, bez ryzyka oparzenia przelejmy mleko do innego naczynia. Garnek ten może być używany na wszystkich rodzajach kuchenek. Bez obaw można myć go w zmywarce.

Druga propozycja to garnek do mleka Tadar 16 cm. Wyposażony jest on w akutermiczne dno, które doskonale przewodzi oraz równomiernie rozprowadza ciepło, chroniąc naczynie przed przypaleniem. Lejkowaty brzeg garnka do gotowania mleka ułatwia jego przelewanie, chroniąc przed rozlaniem czy poparzeniem. Na uwagę zasługuje tu również bakelitowy, profilowany, nie nagrzewający się uchwyt zapewniający pewny, bezpieczny chwyt. W garnku tym można nie tylko zagotować mleko, lecz również przygotować sos czy odgrzać zupę.

Jeżeli jesteście na etapie kompletowania zestawu garnków do swojej kuchni, z pewnością zainteresuje Was tekst „Jakie garnki na indukcję? 6 zasad wyboru”

Chcąc pozbyć się problemów z kipiącym, przypalającym się mlekiem, warto zaopatrzyć się w specjalny garnek od Tadar.pl.