Nie tylko grzaniec – 7 przepisów na zimową herbatę

Porady 29.09.2020


Herbata rozgrzewająca, czyli jaka?

Zaparzenie herbaty rozgrzewającej nie jest trudne, podobnie jak jej przechowywanie. Oczywiście najlepiej będzie smakowała w twoim ulubionym kubku. Doskonale wiemy, że z przyjemnością weźmiesz go nawet w dwie dłonie, aby nieco je rozgrzać. Także uważamy, że idealnym uzupełnieniem przepisu na zimową herbatę jest ulubiony koc i dobra książka, ewentualnie film. Do pełni szczęścia brakuje więc tylko dobrego przepisu. Główną rolę w takim rozgrzewającym napoju mogą odgrywać przyprawy. Spróbuj więc zaparzyć ulubioną herbatę, dodając do niej goździki, nieco startego imbiru lub cynamon. Jeśli możesz pozwolić sobie na odrobinę alkoholu, wykorzystaj natomiast posiadany rum.


Jak zrobić herbatę z imbirem?

Przygotowanie zimowej herbatki z imbirem jest całkiem proste. Znasz już nasz przepis na wyśmienity grzaniec? Jeśli nie, to koniecznie nadrób zaległości. W kwestii herbaty z imbirem rozważ natomiast kilka możliwości. Ważne jest, by taka rozgrzewająca i zimowa herbata pachniała dla ciebie przyjemnie. Smak imbiru nie musi być intensywny, czemu służą dobrze dobrane dodatki. Możesz ją zrobić w zaparzaczu tłokowym. My imbirową herbatę na zimowe wieczory robimy z dodatkiem:
 
  • malin i miodu
  • cytryny lub pomarańczy
  • suszonych śliwek i cynamonu
 

Zimowa herbata – przepisy Tadar.pl

A może zamiast zimowej herbaty dobrze skomponowane grzane wino z przyprawami? Nie? Cóż, może następnym razem. Skupmy się więc w pełni na napełnieniu ulubionej filiżanki lub kubka herbatą rozgrzewającą, która będzie w stanie odegnać każdy chłód. Z całą pewnością przyda się do tego pojemny zaparzacz tłokowy, bo inaczej reszta domowników nie będzie miała okazji spróbować jednego z naszych przepisów. Tym razem nie użyjemy imbiru. Zamiast niego wykorzystamy rozgrzewające właściwości innych przypraw. Po pierwsze cynamon, ponieważ jest w stanie nadać zimowej herbacie jednocześnie słodkości i wyrazistości. Po drugie goździki, gdyż jak wiadomo, mają one właściwości antyseptyczne, które są nieocenione w porze zimowych chłodów. Połącz je za naszą radą i przepisem w filiżankach, kubkach, szklankach lub w zaparzaczu z:
 
  • grejpfrutem, cytryną i rozmarynem
  • pomarańczą, sokiem wiśniowym i wanilią
  • cytryną, syropem żurawinowym i rozmarynem
  • anyżem i cytryną