Szklanki termiczne do kawy — co to takiego?

Aktualności 4.01.2020


Szklanki podwójne szkło — dlaczego warto je mieć?

Szklanki podwójne dno cieszą się w ostatnim czasie ogromną popularnością. Trudno się temu dziwić — podwójne ścianki, w które są wyposażone te naczynia, sprawiają, że znajdujący się w ich wnętrzu płyn wygląda, jakby był w nich zawieszony. Podwójne szklanki znakomicie nadają się do podawania zarówno kawowych napojów, jak i różnego rodzaju ziołowych herbat. Korzystać można z nich tak podczas codziennego relaksu, jak i w czasie spotkań w gronie rodziny i przyjaciół.
 
Do atutów szklanek termicznych do latte macchiato zaliczyć można również ich specyficzny kształt, który ułatwia przenoszenie ich z miejsca na miejsce. Są one odpowiednio wyprofilowane, dzięki czemu można je trzymać w dowolny sposób, bez obaw o poparzenie. Szklanki termiczne do espresso oferowane są w różnych pojemnościach oraz kształtach, co sprawia, że każdy znajdzie idealne naczynie dla siebie. Mogą być one wyposażone w praktyczny uchwyt lub pozbawione tego elementu.
 
Szklanki termiczne z uchem produkowane są ze szkła borokrzemowego. Materiał ten posiada całe mnóstwo zalet, co sprawia, że szklanki termiczne do cappuccino są w stanie sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających kawoszy. Szkło borokrzemowe charakteryzuje się niskim współczynnikiem rozszerzalności cieplnej, co przekłada się na dużą odporność na nagłe wahania temperatury. Sprawia to, że szklanki termiczne do latte, nawet jeżeli będziemy naprzemiennie wlewać do nich zimne i gorące napoje, nie ulegną uszkodzeniu, jak miałoby to miejsce w przypadku tradycyjnych szklanych naczyń. Kolejna zaleta szklanek termicznych do herbaty ze szkła borokrzemowego to znakomite właściwości termiczne. Wlany do takiego naczynia napój przez długi czas utrzymuje ciepło. To jednak nie koniec ich atutów. Takie szklanki do latte termiczne są odporne na stłuczenie oraz zarysowania, do jakich mogłoby dojść podczas ich codziennego użytkowania. Co więcej, są one również lżejsze, cieńsze, a jednocześnie twardsze od klasycznego szkła. Ze szkła borokrzemowego produkuje się nie tylko szklanki termiczne do latte. Na sklepowych półkach spotkać można się również z kieliszkami czy kuflami wykonanymi z tego materiału.
 

Godne polecenia szklanki z podwójnymi ściankami

W naszym sklepie internetowym Tadar.pl znajdziecie różnego rodzaju szklanki termiczne z podwójną ścianką. Bardzo ciekawie prezentują się na przykład szklanki z podwójnym dnem Tadar Sublime. W zestawie znajdują się 2 szklanki termiczne, z których każda ma pojemność 280 ml. Naczynia te świetnie sprawdzać będą się do serwowania różnego rodzajów kawy — od klasycznej, typu americano, aż po mleczne, jak cappuccino czy latte macchiato. Szklanki z podwójną ścianką posiadają poręczne uchwyty, dzięki czemu są bardo wygodne w użytkowaniu.
 
Szukając ciekawego pomysłu na prezent dla kawosza — czy to na parapetówkę, czy urodziny, czy Święta Bożego Narodzenia, zdecydować możecie się na zakup szklanek termicznych 350 ml. Komplet ten składa się z 6 naczyń, dzięki czemu świetnie sprawdzać będzie się podczas spotkań towarzyskich w gronie rodziny i przyjaciół. Te szklanki podwójne nadają się do użytkowania w kuchence mikrofalowej, co w znaczący sposób wydłuża ich żywotność.
 
Szklanki z podwójnego szkła to świetne rozwiązanie dla fanów oryginalnych naczyń. Przyrządzony w nich napój nie tylko cieszy oko, lecz również na długi czas zachowuje swoją wysoką temperaturę. Szklanki termiczne cappuccino znakomicie prezentować będą się w każdym kredensie czy na kuchennej półce.