3 eleganckie moździerze kamienne

Polecane produkty 5.08.2019


Moździerz kuchenny — jaki wybrać?

Jaki moździerz kuchenny wybrać? Narzędzie to wykorzystać można na wiele różnych sposobów. Posłużyć może nam ono do mielenia, tłuczenia, ucierania czy rozdrabniania nawet najtwardszych przypraw takich, jak ziarna pieprzu, jałowca czy ziela angielskiego. Nieco mniej standardowymi sposobami jego wykorzystania są przyrządzanie mieszanek herbacianych oraz rozgniatanie orzechów.


Dostępne na rynku moździerze do pieprzu produkowane są z rozmaitych materiałów. Dużą popularnością cieszą się moździerze kamienne. To narzędzia ciężkie i solidne, co w znaczący sposób ułatwia pracę z nimi. Najczęściej wyposażone są one w antypoślizgowe dno, które w dodatkowy sposób zwiększa wygodę użytkowania. Do zalet takich moździerzy do przypraw zaliczyć można także odporność na zarysowania, stłuczenia oraz wgniecenia. Co więcej, prezentują się one niezwykle efektownie. Równie trwałe są moździerze solidne. To narzędzia ciężkie, stabilne oraz precyzyjne. Cechują się one także łatwością w utrzymaniu w czystości. Kolejna propozycja to moździerz stalowy. Ogromną ich zaletą jest fakt, iż nie pochłaniają one ani kolorów, ani zapachów kruszonym w nich przypraw. Oprócz tego, mogą być myte z użyciem detergentów lub w zmywarce. Jego niska waga sprawia, że taki moździerz kuchenny jest łatwy w przenoszeniu z miejsca na miejsce. Nie sposób nie wspomnieć tutaj również o moździerzach ceramicznych — trwałych niedrogich, nie ulegających odkształceniom i nie przebarwiających się. Kolejna propozycja to moździerz drewniany. Wybierając go, należy zwrócić uwagę na to, aby był on wykonany z wytrzymałego i odpornego na uszkodzenia materiału. Przykładem mogą być moździerze z drewna akacjowego.

 

Stylowe moździerze kamienne z naszego asortymentu

Nasz sklep Tadar.pl oferuje moździerze do ziół takie, jak:

 

Dobrą alternatywą dla moździerza do przypraw jest młynek. W naszym asortymencie zaopatrzyć można się między innymi w jego wersję ręczną. Przykładem jest ręczny młynek do pieprzu Tadar Bottle. To akcesorium o ciekawym designie, które oferuje kilka różnych stopni mielenia. Do jego atutów zaliczyć można również łatwość w obsłudze. Nasz sklep oferuje również elektryczne młynki do pieprzu. Godnym polecenia modelem jest młynek elektryczny do pieprzu Tadar Arcus. Posiada on funkcję regulacji stopnia mielenia oraz podświetlenia. Młynek wyposażony jest w ceramiczne ostrza, które stanowią gwarancję jego wieloletniej trwałości.


Jak przechowywać gotowe przyprawy? Znakomicie do tego celu sprawdzą się nasze przyprawniki, które pełnić mogą funkcję oryginalnej ozdoby kuchennej.


Innym akcesorium niezbędnym w każdej kuchni jest wyciskarka do ziemniaków. Czym kierować się przy jej wyborze? Garść przydatnych porad na ten temat znajdziecie we wpisie Wyciskarka do ziemniaków – jak ją wybrać?.


Z pomocą moździerza kuchennego w kilka chwil zmielimy nasze ulubione ziarna. Decydując się na zakup wysokiej jakości modelu kamiennego, zyskamy pewność wygodnej pracy i wieloletniej trwałości.