Akcesoria do zlewozmywaków, na które warto postawić!

Polecane produkty 30.06.2020


Ochrona przed zatykaniem odpływu – sitko do zlewu

Zlewozmywak powinien zawsze pozostać sprawny, gdyż jego awaria może poważnie zaburzyć wykonywanie codziennych obowiązków w kuchni. W pierwszej kolejności warto więc dbać o jego higienę oraz drożność odpływu. Resztki z jedzenia podczas ręcznego mycia naczyń to w zasadzie norma. By nie stały się problemem hydraulika, można natomiast zainwestować w sitko do zlewu. Gadżet ten zapewnia jednocześnie swobodny przepływ wody i zatrzymuje większe kawałki tego, co zostało na sztućcach, garnkach, patelniach i talerzach z ostatniego posiłku. Są różne rodzaje sitek do zlewozmywaków. Nierdzewne dyskretnie wpasują się w design zlewu i kuchni. Plastikowe są tanie, skuteczne i nie muszą obawiać się wilgoci. Możesz też znaleźć sitka wykonane z kolorowego silikonu ­– to opcja dla tych, którzy chcą połączyć atrakcyjne wzornictwo z higieną użytkowania.


Przyda się też korek do zlewu

Czasem naczynia trzeba najpierw odmoczyć, zanim przystąpi się do ich mycia. Innym razem warto szybko zatrzymać spływającą wodę, aby na jakiś czas zyskać możliwość czyszczenia talerzy i ograniczyć zużycie bieżącej wody. Na obie te potrzeby odpowiada asortyment korków do zlewozmywaków. Taka zatyczka do zlewu może mieć określoną średnicę lub uniwersalny rozmiar. Można kupić zwykły korek z gumy. Można też nabyć wersje z łańcuszkiem, aby nie trzeba było wyciągać go potem, wkładając rękę do wody brudnej od tłuszczu i sosu. Korek do zlewu kuchennego ewidentnie jest tym, na co warto postawić spośród praktycznych akcesoriów.


Inne akcesoria do zlewozmywaków

Na praktycznym korku i sitku do zlewu twoje możliwości się oczywiście nie kończą. Wygodne korzystanie ze zlewozmywaka kuchennego to również kwestia odpowiedniej organizacji przestrzeni w i obok niego. Jeśli tylko potrzebujesz dodatkowych usprawnień, możesz postawić np. na:
- maty i kratki zapobiegające ślizganiu się naczyń wewnątrz komory zlewu,
- ociekacze na sztućce lub talerze (także takie montowane na brzegach komory zlewu, by zaoszczędzić miejsce na blacie kuchennym),
- organizery z tworzywa sztucznego do przechowywania gąbek, druciaków i czyścików,
- pojemniki z dozownikiem (np. na domowy płyn do naczyń lub mydło do rąk).