Akcesoria na grilla — 5 najpotrzebniejszych!

Polecane produkty 8.09.2019


Idealne akcesoria grillowe — czyli jakie?

Aby mieć pewność, że akcesoria na grilla posłużą nam przez długi czas, będąc w pełni niezawodne i zachowując swój estetyczny wygląd, zadbać należy o odpowiedni ich dobór. Gwarancją codziennych sukcesów w grillowaniu będą przybory do grilla, do których produkcji  wykorzystana została stal nierdzewna. Materiał ten posiada całe mnóstwo zalet: jest on odporny na działanie zarówno wysokich temperatur, jak i uszkodzenia mechaniczne, do jakich może dojść podczas przyrządzania ulubionych przysmaków czy transportowania akcesoriów do grilla ogrodowego. Do zalet grill akcesoria ze stali nierdzewnej zaliczyć można również fakt, iż ich powierzchnia nie sprzyja rozwojowi bakterii, a co za tym idzie — jest w pełni higieniczna. Akcesoria do grilla z łatwością wyczyścimy przy pomocy wody i odrobiny płynu do mycia naczyń. Ze stali nierdzewnej produkuje się między innymi ruszty do grilla, szczypce do grilla czy widelce ogniskowe. Bardzo praktyczne są modele, których rękojeść wykonana została z tworzywa sztucznego lub drewna. Takie zestawy grillowe są bardzo praktyczne i cieszą oko.


Zestaw do grilla — co powinno wchodzić w jego skład?

Jakiego rodzaju akcesoria do grilla w walizce znajdować powinny się w każdym domu? Nasze niezbędniki to:
 
  • Szczypce do grilla — z ich pomocą z łatwością chwycimy grillowany kawałek mięsa czy warzyw, obrócimy je na drugą stronę, a następnie zdejmiemy i przełożymy na talerz. Poszczególne modele różnić mogą się od siebie zarówno materiałem wykonania, jak i długością rączki oraz szerokością łopatek. Idealne szczypce powinny dobrze leżeć w dłoni i nie wyślizgiwać się w czasie grillowania.
  • Widelce ogniskowe — cechą charakterystyczną takich akcesoriów do grilla murowanego jest obecność dwóch ząbków, które pozwalają na łatwe wbicie się w kawałek karkówki czy piersi z kurczaka i przełożenie ich na drugą stronę lub talerz. Znakomicie sprawdzać będą się one również podczas palenia ogniska.
  • Łopatki grillowe — tego typu akcesoria grillowe pozwalają na zdejmowanie gotowych smakołyków i przekładanie ich na talerze. Z powodzeniem wykorzystać można je także do przekładania krewetek, burgerów czy kawałków warzyw.
  • Patyczki do szaszłyków — szaszłyki to jedne z najpopularniejszych grillowych przekąsek. W ich skład wchodzić mogą zarówno różnego rodzaju mięsa, jak i warzywa. Aby ułatwić sobie przygotowywanie takich smakołyków, warto zaopatrzyć w bambusowe patyczki, które nie wpływają na smak przekąsek. Co więcej, z powodzeniem wykorzystać można je również do tworzenia innych dań, takich jak koreczki czy rolady. Pateczki można dowolnie przycinać, dopasowując je do indywidualnych potrzeb.


Ruszt do grilla — czym kierować się przy jego wyborze?

Rusz do grilla to akcesorium, które z wyglądu przypomina siatkę z uchwytem. W jego wnętrzu umieścić można ryby, kawałki mięs czy warzywa. Poszczególne ruszty na ognisko różnić mogą się od siebie między innymi gęstością siatki. Gdy jest ona duża, gadżet wykorzystać można podczas przyrządzania burgerów. Ruszty, których siatka jest nieco mniej gęsta, świetnie sprawdzać będą się natomiast do grillowania steków czy piersi z kurczaka. Najlepiej, by takie akcesorium na grilla wykonane było ze stali nierdzewnej i posiadało poręczne, długie rączki skutecznie chroniące dłonie przed poparzeniem.
Odpowiednio dopasowane akcesoria do grillowania wykonane z wysokiej jakości materiałów to gwarancja wysokiego komfortu pracy i smacznych, idealnie przyrządzonych smakołyków.