Bulionówki – przekonamy Cię, że są niezbędne w Twoim domu

Polecane produkty 18.04.2020


Eleganckie i apetyczne podanie, czyli bulionówki

Talerz do zupy oczywiście bardzo dobrze zda egzamin podczas rodzinnych świąt. Bulionówka jest jednak alternatywą, którą spotkasz na wielu przyjęciach. Elegancja, z jaką każdy może skosztować dzięki niej zupy, jest warta chwili uwagi. Niewielka porcja mieszcząca się w takim naczyniu wygląda smakowicie ­– sama bulionówka z białej ceramiki lub szklana stwarza szeroki pole do stylizacji tego dania np. poprzez dodanie grzanek.


Bulionówka, czyli uzupełnienie świątecznej zastawy obiadowej

Tylko pomyśl, święta to i tak wielkie wyzwanie dla każdej domowej zmywarki. Jeśli wciąż myjesz talerze ręczni, bo np. serwujesz wówczas dania na delikatnej porcelanie, to doskonale wiesz, że każda oszczędność w elementach nakrycia jest na wagę złota. Dlaczego więc w świątecznym serwisie obiadowym powinny znaleźć się bulionówki? Aby z nich pić, nie potrzebujesz łyżki. Są też mniejsze od zwykłych, głębokich talerzy. Co więcej, dobrze dobrane w nieoczywisty sposób dopełnią klimatu rodzinnych świąt i stylizacji stołu.


Wygodne picie zupy z pomocą bulionówek

Bulionówki mają dwoje uszu. Łapiesz więc za nie, przykładasz do ust i przechylasz. Dzięki temu łatwiej delektować się smakiem aromatycznej zawartości, zamiast wciąż uważać, aby nabrana na łyżkę zupa nie spłynęła do talerza, nie ubrudziła koszuli, czy nawet nie się rozchlapała. Bulionówki to bardzo wygodny sposób jedzenia, a wiadomo, że apetyt i przyjemność rośnie, gdy można skupić się na smaku, zamiast na samej czynności. Poradzi sobie z tym nawet dziecko!


Wielkość bulionówki w sam raz na pierwsze danie

Oto ostatnia kwestia, dla niektórych może nawet najważniejsza. Wszystkie bulionówki – ze spodkami, szklane, ceramiczne, białe, a nawet te z jednym uchem – sprawiają, że kilkudaniowy posiłek staje się przyjaźniejszym doświadczeniem. Ilość zupy, jaka mieści się w takim naczyniu, bardzo dobrze rozbudza apetyt, ale nie syci. W konsekwencji w brzuchu wszystkich gości pozostanie więcej miejsca na danie główne, a może nawet i deser. Podczas rodzinnych świąt staje się to jeszcze ważniejsze, gdyż pomaga spróbować większej ilości potraw bez ryzyka niestrawności lub uczucia objedzenia. Bulionówka jest więc elementem zastawy stołowej w sam raz dla kogoś, kto w elegancki sposób chce zjeść smaczny posiłek i mieć jeszcze miejsce na deser!