Czym myć lodówkę z zewnątrz?

Porady 7.01.2021


Czyszczenie lodówki z zewnątrz – o czym pamiętać?

Jeśli potrzebujesz porady, jak sprzątać mieszkanie, odwiedź nasz blog. Tymczasem zajmijmy się czyszczeniem lodówki. Po umyciu wnętrza urządzenia poświęć jeszcze chwilę czasu jego zewnętrznej obudowie. Nie zapomnij również o odświeżeniu powierzchni i załamań uszczelek, dzięki czemu wydłużysz ich żywotność i utrzymasz wysoką klasę szczelności sprzętu. Nie musisz przy tym martwić się jak rozmrozić lodówkę. Upewnij się tylko, że masz rękawice gumowe i kilka czystych ścierek. Pora pozbyć się mało estetycznych śladów od mokrych lub tłustych dłoni, czy też oparów z gotowania. Osadzający się kurz również powinien czym prędzej zniknąć. Pamiętaj, aby używać wyłącznie bardzo delikatnych środków czystości, aby nie odbarwić przypadkowo materiałów, z których składa się obudowa urządzenia. Po umyciu warto również wypolerować powierzchnie drzwi oraz pozbyć się ewentualnych smug na bokach. Te błyszczące zachowają swój blask dzięki odrobinie płynu do mycia okien. Reszta powinna poddać się działaniu miękkiej gąbki i wiadra ciepłej wody z odrobiną płynu do mycia naczyń.
 


Domowe sposoby na czyszczenie lodówki na zewnątrz

Czym myć lodówkę w środku? Okazuje się, że po części tym samym co z zewnątrz. Czy to przed pierwszym użyciem, czy podczas regularnej pielęgnacji, możesz użyć ciepłej wody oraz… octu. Proporcje są proste do zapamiętania. Na każdy 1 litr przypada ok. 2-3 pełne łyżki octu jabłkowego. Przecierasz, a następnie osuszasz ręcznikiem papierowym lub szmatką z mikrofibry. Powierzchnia nie powinna się przez to przebarwić. Unikaj natomiast stosowania w tym przypadku roztworu wody i soli, szorowania oraz dużego stężenia sody oczyszczonej. Tak możesz myć lodówkę ze stali nierdzewnej, z powłoką antybakteryjną, a nawet tył urządzenia. Jak często? Najlepiej sprawdza się czyszczenie lodówki raz w miesiącu i przynajmniej raz w tygodniu ścieranie z niej zabrudzeń od dłoni.
 


Czym czyścić czarną lodówkę z zewnątrz?

Zastanawiając się, czym myć lodówkę z zewnątrz, wypróbuj koniecznie butelkę ze spryskiwaczem, która pomoże ci wygodnie nanieść domowe środki z wody, octu, czy sody oczyszczonej. Czy sposób ten sprawdzi się jednak w przypadku czarnej lub bardzo ciemnej obudowy? Niebezpieczeństwo jest takie, że każda ewentualna smuga będzie dobrze widoczna na powierzchni w takich kolorach. Mamy jednak dla ciebie dobrą wiadomość. Nic nie musisz zmieniać w kontekście doboru domowych sposobów czyszczenia lodówki na zewnątrz. Czarne urządzenia po prostu trzeba częściej myć, gdyż ich barwa uwypukla wszelkie zabrudzenia.

Jeśli chcesz dowiedzieć co zrobić, gdy pojawi się nieprzyjemny zapach w lodówce, zajrzyj na naszego bloga. Być może ma to cos wspólnego z psującymi się w środku artykułami spożywczymi. To, czego nie przechowywać w lodówce również opisaliśmy w odrębnym artykule.