Czym myć lodówkę w środku?

Porady 6.01.2021


Mycie lodówki płynem do naczyń to podstawa!

Wśród ogólnodostępnych środków do czyszczenia zawsze warto spróbować płynu do naczyń. Niejednokrotnie przekonaliśmy się, że w jego właściwościach kryje się odpowiedź na to jak sprzątać mieszkanie skutecznie oraz dokładnie. Fakt, że doskonale radzi sobie z tłuszczem i zaschniętymi resztkami sprawia, że nadaje się także do mycia lodówki – czy to nowej przez pierwszym użyciem, czy takiej, którą regularnie czyścisz od wielu lat. Przy okazji koniecznie zwróć uwagę na to, czego nie przechowywać w lodówce. Wiedza ta ma duże znaczenie, gdyż ograniczy mieszanie się wewnątrz różnych aromatów. Nieprzyjemny zapach w lodówce to coś, z czym musisz sobie poradzić, biorąc się za jej pielęgnację. Zacznij od wyjęcia ze środka wszystkich półek, szuflad i produktów. Nie musisz dzięki temu odłączać urządzenia od prądu. Najpierw umyj i osusz więc wyposażenie ze środka. Wystarczy ciepła woda, delikatna gąbka i pachnący płyn do mycia naczyń. Potem wystarczy już tylko przetrzeć wnętrze (zaczynając od góry), DOKŁADNIE je osuszyć i włożyć wszystko z powrotem.


Skuteczne mycie lodówki sodą oczyszczoną

Tym razem odłącz urządzenie od prądu. Twojej lodówce przyda się gruntowne sprzątanie. Wpis o tym jak rozmrozić lodówkę dostarczy ci w tym momencie  wielu przydatnych wskazówek. By poradzić sobie z myciem lodówki jeszcze skuteczniej, a przy okazji pozbyć się z niej nieprzyjemnych zapachów, możesz wykorzystać także sodę oczyszczoną. Przygotuj sobie ścierki (np. z mikrofibry) oraz delikatne gąbki. Tak jak poprzednio wyjmij szuflady i półki ze środka i umyj dokładnie wszystko od góry do dołu. Następnie wysusz wstępnie szmatkami każdy element, a reszcie wilgoci pozwól wyschnąć przy otwartych drzwiach – wystarczy poczekać godzinę. Przepis na mycie lodówki domowym sposobem z pomocą sody oczyszczonej jest prosty. Na każdy litr ciepłej wody wsyp jedna łyżkę tego kuchennego składnika. Nie zaszkodzi dodać do roztworu nieco mydła w płynie lub płynu do mycia naczyń. Jeśli natomiast nie wiesz czym myć lodówkę z zewnątrz, sprawdź na blogu Tadar.pl!


Mycie lodówki octem – jak to zrobić?

W tym przypadku najbardziej przydadzą ci się rękawice gumowe. Pora na mycie lodówki wodą z octem jabłkowym, który nie dla każdego ma przyjemny zapach, więc lepiej by nie został na skórze twoich dłoni. Przed pierwszym użyciem sprzętu wystarczy płyn do mycia naczyń. Ten sposób jest natomiast polecany w przypadku intensywnego czyszczenia i mocno zaniedbanej higieny wnętrza lodówki. Wlej więc do wiadra ciepłą wodę i wymieszaj ją z płynem do naczyń. Następnie na każdy litr dodaj po 3 łyżki octu. Często płucz gąbkę lub szmatkę. Po zmyciu wszystkich przebarwień i zabrudzeń dokładnie przetrzyj wszystkie powierzchnie ścierką i czystą wodą. Osusz wnętrze przy otwartych drzwiach. Jeśli aromat octu utrzymuje się jeszcze w umytej lodówce, włóż do niej razem z produktami spożywczymi talerzyk z połówką cytryny lub sodą oczyszczoną. Mycie lodówki domowymi sposobami jest właśnie takie proste – jej wnętrze będzie lśnić!