Formy i blachy do pieczenia — 3 obowiązkowe rozwiązania!

Polecane produkty 12.06.2019


Z czego produkuje się formy do pieczenia?

Najczęściej do czynienia mamy z formami i blachami do pieczenia wykonanymi z ocynkowanej blachy. Dobrze sprawdzają się one zarówno w przypadku ciast kruchych, jak i drożdżowych czy biszkoptów. Do zalet takich form do pieczenia ciasta zaliczyć można ich niską wagę oraz fakt, iż szybko się one nagrzewają. Zaopatrując się w nie możemy mieć pewność, że nasze wypieki równomiernie się upieką. Zanim umieścimy ciasto w takiej formie do pieczenia tortu, wyłożyć należy ją papierem do pieczenia, wysmarować tłuszczem lub posypać mąką albo bułką tartą. Po każdorazowym umyciu blaszanej formy do pieczenia, powinno się ją dokładnie osuszyć.
 
Niezwykle praktycznym przyborem do pieczenia są blachy wykonane ze stali węglowej, które pokryte zostały specjalną powłoką nieprzywierającą. Tego typu akcesoria nie wymagają pokrywania ich tłuszczem i są łatwe w utrzymaniu w czystości. W sklepach znaleźć można także ceramiczne formy i przybory do pieczenia. Najczęściej do czynienia mamy z akcesoriami przeznaczonymi do pieczenia tart. Głównymi zaletami takich form jest ich trwałość. Nawet mimo intensywnego użytkowania, wraz z upływem czasu nie odkształcają się one i nie rdzewieją. Co więcej, dostępne są w rozmaitych kolorach i wzorach. Niezwykle praktycznym rozwiązaniem są formy do pieczenia ciast wykonane ze szkła żaroodpornego. Doskonale sprawdzają się one również podczas przygotowywania dań wytrawnych takich, jak na przykład zapiekanki. Jako że są one przezroczyste, na bieżąco obserwować możemy postępy w pieczeniu.
 
W ostatnim czasie niezwykle dużą popularnością cieszą się silikonowe formy do pieczenia. To produkty bardzo trwałe, dostępne w różnych rozmiarach, kształtach i kolorach i niezwykle uniwersalne. Wykorzystywać można je bowiem nie tylko w piekarniku, lecz również w kuchence mikrofalowej czy zamrażarce. Związane jest to z faktem, iż silikon jest odporny na działanie zarówno wysokich, jak i niskich temperatur. Takie foremki nie wymagają wykładania papierem do pieczenia czy smarowania tłuszczem. Ciasta wyjmuje się z nich z łatwością, bez obaw o uszkodzenie.
 

Rodzaje form do pieczenia ciast

Dostępne na rynku formy i przybory do pieczenia różnić mogą się od siebie nie tylko materiałem wykonania. Równie ważną kwestią jest ich przeznaczenie. Do wyboru mamy między innymi specjalne formy do babek, blachy do biszkoptów, tortownice, keksówki, foremki do muffinek oraz formy do pizzy. Produkty tego typu wyposażone mogą być w dodatkowe elementy takie, jak wyjmowane dno czy odpinany rant, które w znaczący sposób ułatwiają wyciąganie gotowego ciasta. Równie ciekawie prezentują się formy do pieczenia pozbawione jednego z boków.
 

Stalowe blachy do pieczenia dostępne na Tadar.pl

Szukacie niezawodnych blach do pieczenia ciasta? Postawie na trwałe, odporne na uszkodzenia modele wykonane ze stali węglowej. Przykładem może być forma do pieczenia Tadar 25x11 cm prostokątna. Pokryta jest ona powłoką non-stick, która skutecznie zapobiega przed przywieraniem ciasta. Co więcej, blacha gwarantuje równomierne nagrzewanie się naczynia, ułatwiając pieczenie. Równie funkcjonalna jest tortownica kwadratowa Tadar 24 cm. Jej bok jest zapinany na klips, co pozwala na wygodne wyjęcie gotowego wypieku. Blacha ta jest pełni bezpieczna dla zdrowia, a to dzięki temu, że nie zawiera teflonu i jego pochodnych.
 

Silikonowe blachy do pieczenia ciast

Wykonane z silikonu blachy to świetna alternatywa dla ich blaszanej wersji. Bardzo efektownie prezentuje się forma do pieczenia Tadar Silico Krówka fioletowa. Wykorzystać można ją podczas pieczenia zarówno ciast, jak i czekolad czy innych deserów. Specyficzne właściwości silikonu sprawiają, że gotowe wypieki z łatwością odchodzą od formy.
 
Nasz sklep oferuje również atrakcyjne akcesoria do pieczenia takie, jak wałki czy wykrawacze. Gotowe wypieki zaserwować można na gustownej paterze.
 
Stalowe i silikonowe blachy do pieczenia dostępne na Tadar.pl to gwarancja udanych wypieków, które zachwycą Waszych najbliższych.