Jak zamrozić uszka?

Porady 15.12.2021

Jak zamrozić uszka?

Jak zamrozić uszka, by nie sklejały się i były tak samo smaczne, jak świeżo zrobione? To wcale nie jest takie trudne. Tak samo jak w przypadku pierogów - uszka można mrozić ugotowane, ale też surowe. Jak mrozić uszka? Zacznijmy od pierwszego sposobu, czyli po ugotowaniu ich. Pamiętaj, że wszystkie uszka powinny być zimne – nigdy nie próbuj mrozić ich od razu po ugotowaniu. Opłucz je i upewnij się, że są czyste. Następnie polej uszka olejem – w ten sposób masz pewność, że nie będą sklejać się podczas mrożenia. 

Jak zamrozić uszka, żeby się nie posklejały? Jest na to świetny sposób. Przyda ci się taca do rozmrażania bądź folia aluminiowa i zwykła tacka do lodu. Połóż uszka na tacy bądź na folii aluminiowej i włóż je do pierwszej szuflady zamrażalnika, gdzie przygotowuje się lód. Mroź tam uszka przez godzinę. Po tym czasie przełóż je do woreczków do mrożenia. Możesz oczywiście od razu przerzucić je do woreczka, gdyż olej doskonale chroni przed sklejaniem. Pierwsza opcja jest jednak bezpieczniejsza. Wiesz już, jak zamrozić ugotowane uszka. A co z tymi, które jeszcze nie są ugotowane? Jak zamrozić uszka do barszczu? Przechowywanie żywności surowej jest trochę łatwiejsze. Wystarczy położyć uszka na tacy i włożyć do zamrażalnika, a po godzinie przełożyć do woreczków. Jeśli taca jest za mała, z pomocą przyjdzie deska kuchenna, którą także możesz włożyć do zamrażalnika. Gdy najdzie cię ochota na barszcz z uszkami, wystarczy garnek pojedynczy z wrzącą wodą i mrożone uszka.

 Czytaj także:

Czy uszka do barszczu można mrozić?

Czy ugotowane uszka można mrozić? Oczywiście – wspominaliśmy o tym powyżej. Nie jest to trudne i nie wpływa na smak produktu. Pamiętaj jednak, że mrożone uszka, które są już gotowe, mogą być przetrzymywane w zamrażalniku przez maksymalnie miesiąc. Z kolei nieugotowane uszka mogą być mrożone przez trzy miesiące. Jeśli zastanawiasz się zatem, czy można mrozić surowe uszka, teraz wiesz już, że w takiej formie przetrwają dłużej. Czy można mrozić uszka z grzybami? Oczywiście, tak samo jak te z mięsem bądź kapustą czy każdym innym farszem.

 Czytaj także:

  • Jak mrozić grzyby? 
  • Jak mrozić szpinak? 
  • Jak mrozić kurki? 
  • Jakie zupy można mrozić? 
  • Jak mrozić prawdziwki? 

Uszka z grzybami – jak zamrozić?

Jak zamrozić uszka z grzybami? Dokładnie tak samo jak wszystkie inne uszka. Farsz nie wpływa tu na sposób mrożenia ani przydatność do spożycia. Co więcej – możesz także zamrozić sam farsz. Z pewnością przyda ci się do tego odpowiedni komplet przyborów kuchennych. Wystarczy pojemnik do przechowywania żywności. To wszystko, czego potrzebujesz do zamrożenia samego farszu. To świetny sposób na to, by uniknąć marnowania żywności.

Czytaj także:

  • Jak zamrozić fasolkę szparagową? 
  • Jak zamrozić uszka? 
  • Jak zamrozić rosół?
  • Jak zamrozić podgrzybki?
  • Jak zamrozić rydze? 

Zamiast wyrzucać, lepiej zamrozić. Zwłaszcza że nie kosztuje cię to wiele pracy, a może sprawić, że w zamrażalniku będzie czekać na ciebie pyszne wspomnienie świąt.