Jaka patelnia nieprzywierająca? 7 typów tadar.pl!

Polecane produkty 15.04.2020


Dobra patelnia nieprzywierająca, czyli powłoka non-stick

Najpopularniejszym rodzajem patelni z nieprzywierającą powłoką są te aluminiowe. Oprócz ochrony składników przed przypaleniem dają ci również większy komfort smażenia dzięki lekkiej konstrukcji. Powłoka non-stick daje spore pole projektantom, gdyż można wybrać nie tylko jej kolor, ale również wzór. Jedną z modnych opcji, którą znajdziesz w sklepie internetowym Tadar.pl, jest patelnia z powierzchnią stylizowaną na marmur – czarny, szary, kremowy lub biały. W takim przypadku możesz wybierać pomiędzy modelami z nietopliwą rączką bakelitową a eleganckimi uchwytami antypoślizgowymi z tworzywa soft touch. A może zdecydujesz się na zestaw patelni nieprzywierających na indukcję, patelnie nieprzywierającą do naleśników lub taką wzmocnioną cząsteczkami granitu z serii Venga i Roche?


Jaka patelnia stalowa z powłoką nieprzywierającą?

Patelnie nierdzewne są nie tylko cięższe, ale i wytrzymalsze. Trudniej je odkształcić i lepiej znoszą długotrwałe podgrzewanie niż aluminiowe. Ich zwolenników oczywiście nie brak, dlatego także i one otrzymały odpowiednią powłokę. Z taką patelnią nieprzywierającą do smażenia można – podobnie jak w przypadku aluminiowych modeli – smażyć na każdym rodzaju kuchenki. Jeśli więc marzy ci się taka patelnia, wybierz tą z kolekcji Friso lub Navara. W połączeniu z żaroodporną pokrywką pozwolą ci smażyć i dusić potrawy z zachowaniem naturalnego smaku, aromatu oraz właściwości odżywczych.


Patelnia ceramiczna – nieprzywierająca i łatwa w czyszczeniu

Zarówno patelnie aluminiowe non-stick, jak i stalowe patelnie z powłoką nieprzywierającą potrzebują odrobiny tłuszczu, aby smażyć bez obaw o przypalenie posiłku. Z patelniami ceramicznymi jest jednak inaczej. Struktura ich powłoki jest na tyle zwarta i gładka, że możesz zrezygnować z dodatku masła lub oliwy. Sprawia to również, że łatwo ją utrzymać w czystości. Jaką patelnię ceramiczną z nieprzywierającą powłoką warto zatem wybrać z oferty sklepu internetowego Tadar.pl? Polecamy modele Starke Pro Massa (korpus nierdzewny) oraz Starke Pro Prova (lekki korpus aluminiowy). Dla szukających dodatkowej wygody oraz subtelnego designu mamy natomiast nieprzywierającą patelnię ceramiczną z aromatyzerem Starke Pro Cobre – połączenie innowacyjnych rozwiązań i wysokiej jakości materiałów.