Jakie garnki kupić, aby służyły nam przez lata?

Porady 8.11.2021

Jakie garnki kupić?

Zakup garnków powinien być poprzedzony wstępną analizą. Na początek ustal, z jakim urządzeniem grzewczym twój nowy garnek pojedynczy ma współpracować. Obecnie w sklepie Tadar jest dostępnych wiele modeli garnków, które działają na różnych kuchenkach: od gazu po płytę indukcyjną. Zanim jednak wybierzesz konkretny produkt, sprawdź oznaczenia umieszczone przez producenta na spodzie naczynia. Nie bez znaczenia jest tu również możliwość umieszczenia garnka w piekarniku. Naczyniem, które łączy dwie funkcje: gotowanie i pieczenie jest np. brytfanna.

Czytaj także: Jaki garnek do bigosu będzie najlepszy?

Zwróć także uwagę na to, z jakiego materiału naczynie zostało wyprodukowane. Każdy typ tworzywa wykazuje inne właściwości, co może mieć przełożenie na stan zdrowia użytkownika. Szukaj takich naczyń, które nie wchodzą w interakcje z jedzeniem zarówno w wyższych, jak i w niższych temperaturach (np. podczas podgrzewania na kuchence, ale i przechowywania w lodówce). Zatem jakie garnki kupić, by posłużyły lata? Możesz zdecydować się na garnki emaliowane, garnki aluminiowe, garnki ceramiczne, garnki ze stali nierdzewnej lub garnki żeliwne.

Polecamy: Zdrowe i bezpieczne garnki

Dokonując wyboru garnków, nie zapomnij o doborze odpowiedniej pojemności naczynia. Jeżeli gotujesz zarówno mniejsze, jak i większe porcje, dobrym rozwiązaniem będzie zakup kompletu garnków o różnych średnicach i wysokościach.

Jakie garnki emaliowane kupić?

Garnki emaliowane nie wchodzą w reakcję z jedzeniem ani nie wpływają na jego smak. Zanim jednak kupisz je, sprawdź, czy są dobrej jakości. Jeżeli decydujesz się na naczynia pokryte emalią, zwróć uwagę na wagę i wygląd naczyń. Jakie garnki emaliowane kupić? Przede wszystkim wybieraj te cięższe – garnki wykonane z dobrej jakości stali i pokryte emalią muszą mieć odpowiednią wagę. Ponadto kupuj naczynia z gładką i lśniącą powierzchnią. Odpryski mogą świadczyć o tym, że powłoka jest uszkodzona.

Polecamy: Jakie garnki są najzdrowsze?

Jakie garnki ze stali nierdzewnej kupić?

Wybór garnków z wysokiej jakości stali nierdzewnej jest bardzo praktyczny. Zastosowany materiał to gwarancja, że nie będą rdzewieć. Z tego powodu będą ci służyć przez długie lata. Jakie garnki ze stali nierdzewnej kupić? Zadbaj o to, by wybrać naczynie, która ma grube dno i ścianki. Chronią one przed przywieraniem jedzenia do powierzchni, a także dłużej utrzymują ciepło potrawy.

Czytaj także: Jakie garnki na gaz kupić?

Jakie garnki kupić na indukcję?

Wytrzymały garnek na indukcję powinien charakteryzować się grubym, płaskim dnem. Sprawdź, czy uchwyty wykonano z nienagrzewającego się tworzywa. Warto także zwrócić uwagę, z jakiego materiału wyprodukowane są garnki. Bardzo odporne na uszkodzenia, korozję czy zarysowania są garnki ze stali nierdzewnej, a także naczynia żeliwne. Niektóre modele garnków aluminiowych można używać również w piekarniku, więc w zależności od potrawy możesz najpierw podgrzać coś na kuchence indukcyjnej, a potem kontynuować proces przygotowywania swojego dania w piekarniku, dlatego warto dokładnie zapoznać się z opisem danego naczynia. Ponadto garnki aluminiowe są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych, co pozwoli Ci dopasować je do stylu swojej kuchni lub sprawić spersonalizowany prezent. Jeśli więc zastanawiasz się, jakie garnki kupić na indukcję, zapoznaj się dokładnie z cechami danego modelu i na tej podstawie dobierz wymarzone naczynie.

Czytaj także: Jakie garnki są najlepsze na indukcję?

Jaki zestaw garnków kupić?

To, jaki zestaw garnków kupić w dużej mierze zależy od konkretnych potrzeb. Dobrze jest wybierać komplety ze zróżnicowanym składem. Elementy o różnorodnych wymiarach możesz dostosować do wielkości posiłku oraz liczby gości. Interesujący zestaw garnków, jaki warto kupić to np. zestaw garnków nierdzewnych Konighoffer Faro 12 elementów, który wyróżnia się energooszczędnością oraz precyzyjnym wykonaniem. W komplecie dostępne są: rondelek, garnki o rożnych średnicach wraz z dopasowanymi pokrywkami. Zestaw naczyń może być ciekawym pomysłem na prezent dla bliskich osób.

Sprawdź, jakie naczynia nadają się na upominek: Najlepsze garnki na prezent - garnki stalowe, emaliowane czy inne?

To tylko kilka wskazówek, dzięki którym z sukcesem dobierzesz garnki na lata.