Kubek emaliowany – dlaczego warto go mieć?

Polecane produkty 6.08.2020


Kubki emaliowane, czyli praktyczna pomoc w kuchni

Najprostszym skojarzeniem dla kubka emaliowanego jest oczywiście zastosowanie kuchenne. Blaszana konstrukcja sprawia, że idealnie nadaje się do podgrzewania małej ilości mleka, posiłku lub mieszania sosu. Na tym jednak nie kończy się potencjał kubków emaliowanych. Oczywiście można z nich również wygodnie pić, zwłaszcza jeśli jest to wersja o pojemności ok. 500 ml z atrakcyjnym nadrukiem. Poza tym emaliowane kubki świetnie sprawdzą się:
- jako naczynie do nabierania produktów sypkich podczas tworzenia wypieków lub przygotowywania masy na naleśniki,
- jako oryginalna forma podania owocowych lub lodowych deserów,
- jako kubek do picia dla twojego malucha (bardziej ekologiczny niż plastik i równie nietłukący),
- jako doniczka na zioła (gdy kiedyś wewnętrzna powłoka emaliowana zostanie uszkodzona).


Nie ma jak kubek emaliowany na indukcję!

Możecie tego nie wiedzieć, ale dzięki swojej budowie dna naczynia emaliowane niemal w każdym przypadku mogą być użytkowane na kuchenkach gazowych, elektrycznych, ceramicznych, a także indukcyjnych. W tym ostatnim wypadku liczy się jednak wielkość kubka oraz to, jaką minimalną średnicę naczynia dopuszcza producent samej płyty. Im bardziej pojemny kubek emaliowany, tym większa szansa, że skorzystacie z niego na swojej indukcji. W naszym sklepie internetowym możecie znaleźć go w wersji 750 ml, a nawet 1 litra. Wzorów do wyboru, do koloru – nadruki, napisy, roślinne motywy, a nawet coś dla najmłodszych!


Różne zastosowanie kubków emaliowanych

Wystarczy jeden kubek emaliowany, żeby w gustowny sposób wzbogacić każdą kuchnię. Wysoka jakość wykonania i bezpieczeństwo użytkowania doceniło wielu klientów. Z każdym kolejnym sprzedanym kubkiem emaliowanym pojawiały się kolejne kreatywne zastosowania produktu. Jakie? Wśród nich najbardziej praktyczne i wyróżniające się to:
- jedna z foremek do piaskownicy dla dziecka,
- pojemnik na przybory, które chcesz ustawić na biurku (kredki, długopisy itd.),
- oprawa dla świeczki domowej roboty,
- przechowywanie resztek jedzenia niewielkim kosztem miejsca (np. sosu w lodówce, najlepiej w wersji z pokrywką, choć równie dobrze można nakryć kubek talerzykiem).