Nakładki na indukcję — co musisz o nich wiedzieć?

Polecane produkty 23.12.2019


Kuchenka indukcyjna i adapter na indukcję — dlaczego warto je mieć?

Jakie są zalety urządzenia, jakim jest kuchenka indukcyjna? Głównym jej atutem jest fakt, iż zużywa ona bardzo mało prądu. Wynika to z tego, że w przypadku takiego urządzenia energia wykorzystywana jest wyłącznie do podgrzania znajdującego się na kuchence naczynia. Co więcej, szybko nagrzewa się ona oraz stygnie, dzięki czemu ryzyko przypadkowego poparzenia się jest tutaj ograniczone do minimum. Gotowanie z pomocą kuchenki indukcyjnej trwa znacznie krócej niż ma to miejsce w przypadku urządzeń gazowych. To jednak nie koniec jej zalet. Zalicza się do nich również łatwość w utrzymaniu jej w czystości. Kuchenki indukcyjne cechuje także nowoczesny, estetyczny wygląd. Dostępne w sklepach modele często wyposażone są w praktyczne funkcje, takie jak chociażby booster, które pozwalają na znaczące skrócenie czasu podgrzewania potrawy.
 
A co, jeżeli chodzi o zalety podkładek na indukcję? Wszystkie niezbędne informacje na ten temat znajdziecie poniżej.
 

Nakładka na płytę indukcyjną — co to takiego?

Jak działa adapter na płytę indukcyjną? Nakładka na płytę indukcyjną, nazywana również adapterem do indukcji, to niezwykle funkcjonalne akcesorium. Kupując ją, w dalszym ciągu korzystać będziecie mogli z używanych do tej pory garnków czy patelni. Podkładka na indukcję jest kompatybilna z naczyniami aluminiowymi, stalowymi, żelaznymi, żeliwnymi, ceramicznymi czy szklanymi. Osłona na płytę indukcyjną skutecznie zapobiega przed ich przypaleniem czy przywieraniem do powierzchni kuchenki, gwarantując w pełni bezpieczne gotowanie. Do zalet podkładki na płytę indukcyjną zaliczyć można również to, iż pozwala ona na równomierne rozłożenie energii niezbędnej do ugotowania lub podgrzania danej potrawy. Możliwe jest to dzięki znajdującej się we wnętrzu nakładki indukcyjnej aluminiowej wkładce. Efektem tego jest znaczące obniżenie zużycia energii w czasie gotowania, co przekłada się na mniejsze rachunki.
 
Duży wybór wysokiej jakości, niezawodnych adapterów na indukcję znajdziecie w naszym sklepie internetowym Tadar.pl. Dostępne są one w kilku różnych rozmiarach, co ułatwia dopasowanie ich do wielkości znajdujących się w kuchni naczyń. W każdej kuchni świetnie sprawdzać będzie się adapter na płytę indukcyjną KonigHOFFER 24 cm. Wykonany został on z wysokiej jakości metalu i posiada aluminiowy wkład. Podkładka indukcyjna wyposażona jest również w stalowy uchwyt gwarantujący wysoki komfort użytkowania. Nadaje się ona do stosowania zarówno z garnkami, jak i rondlami, patelniami czy czajnikami. Nakładka na indukcję stanowi gwarancję równomiernego rozprowadzania temperatury oraz szybkiej absorpcji ciepła. W czasie użytkowania, taka nakładka na kuchenkę indukcyjną może zmieniać swój kolor na złoty, brązowy czy miedziany, lecz nie ma to wpływu na użytkowanie produktu — jest to bowiem naturalna cecha stali. Podkładka pod garnki do płyty indukcyjnej jest łatwa w utrzymaniu w czystości — do tego celu w zupełności wystarczająca będzie zwilżona wodą szmatka.
 

Garnki na indukcję — alternatywa dla podkładek na płytę indukcyjną

 Osoby, które nie chcą korzystać z deski na płytę indukcyjną, zaopatrzyć mogą się w dedykowany tego typu kuchenkom komplet garnków. Różnego rodzaju garnki tego typu oferuje nasz sklep internetowy Tadar.pl. Przykładem może być rondel na indukcję Tadar 14 cm nierdzewny. Naczynie to wykonane zostało z trwałej, higienicznej oraz łatwej w utrzymaniu w czystości stali nierdzewnej. Posiada ono dno typu kapsel, które pozwala na szybkie oraz równomierne rozprowadzanie ciepła we wnętrzu naczynia, oszczędzając w ten sposób zarówno czas, jak i energię. Rondel posiada solidną rączkę gwarantującą mocny, pewny chwyt podczas gotowania.
 
Gwarancją codziennych, małych sukcesów w używaniu tradycyjnych naczyń na kuchence indukcyjnej jest specjalny adapter do płyty indukcyjnej.