Prezenty dla kucharek i kucharzy – 20 pomysłów dla pasjonatów gotowania!

Porady 25.11.2022

Gotowanie często staje się prawdziwą sztuką, a osoba gotująca – artystą. Jeżeli chcesz wesprzeć bliskich w ich pasji, podaruj im na Święta prezenty pozwalające na rozwój ich zainteresowań. W sklepie Tadar znajdziesz wiele oryginalnych upominków dla kochających gotowanie. Takie gadżety z pewnością pomogą w osiąganiu codziennych kulinarnych sukcesów.
 

Prezent dla kucharki i kucharza – nie tylko profesjonalistów!

Ukochana bliska osoba kocha gotować? Podaruj jej prezent dla, który wywoła uśmiech na twarzy i sprawi, że będzie mogła realizować się kulinarnie. Na upominek sprawdzą się tu zarówno większe rzeczy, np. zestawy garnków, jak i drobne akcesoria, jak tłuczek do mięsa Bochenek.
 

Czytaj także:

 

Prezent dla kucharza amatora, jak i dla zawodowca może między innymi pozwalać na przyrządzanie zdrowych, pozbawionych tłuszczu posiłków. Z tego względu sprawdzą się tu patelnie non-stick z powłoką nieprzywierającą, które nie wymagają używania oliwy czy oleju do smażenia. Dzięki temu potrawy są mniej kaloryczne i zdrowsze.

Czytaj także: 

 

Co kupić kucharzowi na prezent? Propozycje na różne budżety

Choć do kwestii gotowania każdy z nas podchodzi nieco inaczej – mamy swoje wybrane, ulubione przyprawy oraz potrawy, które przyrządzamy częściej niż inne, to jednak przedmioty do gotowania są na tyle uniwersalne, że przydadzą się w każdej kuchni.

Co kupić kucharzowi na prezent? Najpierw należy ustalić kwotę pieniędzy, jaką można przeznaczyć na taki upominek. Poniżej znajdziesz kilka propozycji, co kupić na prezent dla kucharza w zależności od zaplanowanego na ten cel budżetu:

 

Czytaj także:

 

Pomysł na drobny prezent dla kucharza – niekonwencjonalne akcesoria

Nie wiesz, co podarować zaprzyjaźnionemu kucharzowi-pasjonatowi? Mamy dla Ciebie super pomysły na prezenty. Interesującym rozwiązaniem może być wręczenie mu takich dodatków jak np.:

  • marmurowy moździerz kuchenny z tłuczkiem Tadar – umożliwia łatwe miażdżenie przypraw i ziół, a także rozdrabnianie orzechów albo idealnych do panierki płatków kukurydzianych. Dzięki temu rozwiązaniu dania z pewnością zyskają jeszcze lepszy smak;
 

Inne, ciekawe prezenty dla kucharza to np. wielofunkcyjna szatkownica do warzyw Konighoffer Jacob, która umożliwia krojenie i siekanie warzyw w różne kształty: w słupki, plasterki czy kostkę. Takie akcesorium pozwala także na oddzielanie żółtka od białka.

Bardzo praktyczny pomysł na prezent dla kucharza to z pewnością zestaw 4 desek do krojenia ze stojakiem, obierakiem i miarkami Konighoffer Marcel. Każda z desek spełnia inne zadanie – jedna nadaje się do krojenia pieczywa, inna – warzyw, a kolejna do przygotowywania owoców morza. Tym samym to kompleksowe wyposażenie prosto do kuchni miłośnika gotowania.

 

Czytaj także:

 

Praktyczny prezent do kuchni – klasyczne propozycje

Chcesz znaleźć praktyczny prezent do kuchni? Bardzo uniwersalnym upominkiem jest zawsze potrzebny dobry garnek. Zanim jednak zdecydujesz się na jego zakup, dowiedz się, jaką kuchenkę ma osoba, której chcesz wręczyć prezent. Garnek nie zadziała, jeżeli znajdzie się na nieodpowiednim urządzeniu grzewczym.

Co zrobić, gdy nie masz możliwości zdobycia wiedzy w tym zakresie? Rozwiązanie podsuwa sklep Tadar. W naszych kolekcjach znajdziesz garnki, które sprawdzą się na praktycznie każdym typie kuchenek: począwszy od kuchenki elektrycznej, poprzez gazową, ceramiczną, a na elektrycznej skończywszy. Przykładem takiego naczynia jest chociażby garnek na indukcję z powłoką marmurową i pokrywką Konighoffer Willow, który działa na wszystkich wymienionych typach kuchenek.
 

Czytaj także:

 

Gadżet dla kucharza

Chcesz poprawić humor osobie, która uwielbia gotować? Postaw na gadżet dla kucharza, choćby nawet na patelnię. Dość śmieszny prezent dla kucharza to np. patelnia granitowa do pancakes i placków Konighoffer Venga z wytłoczonym uśmiechem. Dzięki temu motywowi bliska osoba rozpocznie dzień w optymistyczny sposób.

Interesującym gadżetem jest również wykrawacz do melonów ze stali nierdzewnej Tadar Paula, umożliwiający przygotowywanie smacznych owocowych dekoracji do lodów czy innych deserów.
 

Czytaj także:

 

Prezent dla kogoś, kto lubi gotować to z pewnością brytfanna Starke Pro Chelseaz powłoką nieprzywierającą. Jej energooszczędne dno indukcyjne szybko absorbuje ciepło. Ma także solidny korpus, dzięki temu jest to rozwiązanie na lata.

Na koniec pamiętaj o tym, by elegancko zapakować prezenty dla kucharza. Mniejsze gadżety możesz śmiało włożyć w torebki prezentowe. Natomiast większe rzeczy warto owinąć papierem ozdobnym.
 

Czytaj także: