Waga łazienkowa — wybieramy najlepszą!

Polecane produkty 13.12.2019


Waga łazienkowa mechaniczna czy elektroniczna?

Dostępne na sklepowych półkach wagi łazienkowe podzielić można na mechaniczne oraz elektroniczne. Waga łazienkowa mechaniczna wyposażona jest w analogowy mechanizm. Pomiar wskazywany jest tutaj przez ruchomą wskazówkę. Tego typu waga pokazuje wyłącznie 1 parametr, jakim jest masa ciała. Do jej zalet zaliczyć można funkcjonowanie bez zasilania oraz niską cenę. Wadami takiej wagi łazienkowej są natomiast niedokładność oraz konieczność jej zerowania przy pomocy specjalnego pokrętła. Po takie urządzenie z powodzeniem sięgnąć mogą wszystkie te osoby, które ważą się jedynie sporadycznie i nie zależy im na precyzyjnym pomiarze masy ciała.
 
Waga elektroniczna łazienkowa to natomiast nowoczesne urządzenie wyposażone w wyświetlacz. Ze względu na mnogość dostępnych funkcji (więcej informacji na ich temat — poniżej), doskonale sprawdzać będzie się ona u osób regularnie kontrolujących masę swojego ciała oraz tych, które dbają o kondycję fizyczną. Jeżeli wyposażenie łazienki w Waszym domu utrzymane jest w stylu nowoczesnym, waga łazienkowa elektroniczna to świetne rozwiązanie dla Was!
 

Jakie funkcje powinna posiadać najlepsza waga łazienkowa?

Jaka waga łazienkowa sprawdzi się najlepiej? Nowoczesne urządzenia tego typu są w stanie dokonywać niezwykle szczegółowych pomiarów, które jeszcze do niedawna uzyskać można było wyłącznie w gabinecie dietetyka. Dokładna waga łazienkowa pokazuje nie tylko aktualną masę ciała. W sklepach spotkać można się między innymi z wagami łazienkowymi z pomiarem tkanki tłuszczowej. To idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, które restrykcyjnie przestrzegają swojej diety. Kolejna propozycja to waga łazienkowa analityczna, która pokazuje zawartość tkanki mięśniowej w organizmie. W takie urządzenie zaopatrzyć powinni się zarówno sportowcy czy kulturyści, jak i osoby dbające o kondycję fizyczną. Godne polecenia są również wagi diagnostyczne pokazujące zawartość wody w organizmie. Przydadzą się one w szczególności u tych osób, którym problemem jest nadmierne odkładanie się wody w organizmie. Najbardziej zaawansowane elektroniczne wagi łazienkowe pokazują także zapotrzebowanie kaloryczne. Urządzenia tego typu mogą również dokonywać pomiaru masy kostnej — tego typu rozwiązanie dedykowane jest specjalistom. To jednak nie wszystko — wagi łazienkowe zapamiętywać mogą także nasze pomiary i porównywać je na przestrzeni czasu, co pozwala na monitorowanie postępów.
 

Waga łazienkowa — czym kierować się przy jej wyborze?

Waga łazienkowa mechaniczna czy elektroniczna — to nie jedyna decyzja, którą należy podjąć wybierając taki sprzęt. Istotnym parametrem każdej wagi łazienkowej z pomiarem tłuszczu jest także minimalny oraz maksymalny zakres pomiaru, jaki może zostać określony przez dane urządzenie. Niemniej istotna jest dokładność pomiaru. Im jest ona wyższa, tym łatwiej będzie na bieżąco kontrolować masę ciała oraz postępy w odchudzaniu i treningach. Elektroniczna waga łazienkowa z pomiarem tłuszczu i wody zasilana może być różnego rodzaju bateriami i pracować przez krótszy lub dłuższy czas. Do produkcji tego typu urządzeń wykorzystuje się rozmaite materiały. Waga z pomiarem tkanki tłuszczowej wykonana może być z metalu, drewna czy szkła. Ostatnia z nich to znakomita propozycja dla osób, które urządzają dom w stylu nowoczesnym. Waga łazienkowa z pomiarem tkanki tłuszczowej, mięśniowej, kostnej i wody posiadać może rozmaite wzory i kolory, co pozwala na dopasowanie jej do stylu, w jakim urządzone zostało dane wnętrze.
 
Odpowiednio dopasowana waga łazienkowa to gwarancja codziennych sukcesów w monitorowaniu masy ciała i pozostałych parametrów, takich jak chociażby zawartość tłuszczu czy wody w organizmie.