Zastawa stołowa — pomysł na prezent ślubny

Polecane produkty 4.02.2020


Jak wybrać idealną elegancką zastawę stołową?

Co na prezent ślubny? Zastawa stołowa jest idealnym rozwiązaniem. Wybierając ją, pod uwagę wziąć należy kilka kwestii. Pierwsza z nich to to, ile osób korzystać będzie z takiego zestawu naczyń. Na sklepowych półkach spotkać można między innymi zastawy stołowe dla 4 osób, które idealnie nadają się do codziennego serwowania posiłków w gronie najbliższych. Zastawa stołowa dla 6 osób świetnie sprawdzać będzie się u nieco większych rodzin oraz w czasie spotkań w gronie najbliższych znajomych. Jeżeli chodzi natomiast o zastawę stołową dla 12 osób, to znakomite rozwiązanie na wyjątkowe uroczystości, takie jak Boże Narodzenie, Wielkanoc, chrzciny czy komunia.
 
Niemniej istotna jest stylistyka zastawy stołowej. Szukając ponadczasowego kompletu, warto postawić na białą zastawę stołową o tradycyjnym, okrągłym kształcie. Bardzo efektownie prezentować będą się zestawy pokryte subtelnym zdobieniem, na przykład w kolorze złotym. Jeżeli wiemy, że dom Pary Młodej urządzony został w stylu nowoczesnym, bez obaw podarować możemy jej czarną lub kolorową zastawę stołową. Czarna zastawa stołowa przybierać może kwadratowy lub prostokątny kształt, a zdobić mogą ją różnego rodzaju geometryczne lub graficzne motywy.
 


Zastawa stołowa — porcelanowa, a może szklana lub kamionkowa?

Do produkcji zastawy stołowej kolorowej najczęściej wykorzystywana jest porcelana. Trudno się temu dziwić — to materiał niezwykle estetyczny oraz wytrzymały. Wykonane z porcelany naczynia są odporne na uszkodzenia tak mechaniczne, jak i chemiczne.
 
Na sklepowych półkach spotkać można również zastawy stołowe ze szkła hartowanego. Takie komplety prezentują się nowocześnie i są bardzo trwałe. Ciekawą alternatywą dla klasycznych, przezroczystych naczyń są te z barwionego szkła.
 
Kolejna propozycja to kamionkowa zastawa stołowa, do produkcji której wykorzystuje się glinę oraz piasek kwarcowy. Tego typu naczynia na długi czas utrzymują wysoką temperaturę znajdujących się w nich dań i są odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, do jakich może dojść podczas ich codziennego użytkowania.
 
 

Najciekawsze zastawy stołowe na prezent ślubny z naszej oferty

Szukając zastawy stołowej na prezent ślubny, warto nieco bliżej zapoznać się z produktami dostępnymi w naszym sklepie internetowym Tadar.pl. To wysokiej jakości, gustowne naczynia, które doskonale prezentować będą się na każdym stole. Przykładem stylowej zastawy stołowej na 6 osób jest zestaw talerzy porcelanowych Tadar Hoste. W skład kompletu wchodzi 18 elementów: 6 talerzy obiadowych, 6 głębokich oraz 6 deserowych. Wykonane zostały one z wysokiej jakości, białej porcelany, którą zdobi minimalistyczny, czarny wzór. Taka biała zastawa stołowa to znakomity pomysł na prezent ślubny dla wszystkich miłośników nowoczesnych wnętrz. Do zalet talerzy zaliczyć można również to, że nadają się one do używania w kuchence mikrofalowej i mycia w zmywarce.
 
Godną polecenia zastawą stołową na 12 osób jest zestaw obiadowy Tadar Wstęga. Komplet ten składa się z 12 talerzy obiadowych, 12 głębokich i 12 deserowych, 2 salaterek, sosjerki, półmiska oraz wazy do zupy z pokrywką. Naczynia ozdobione są oryginalnym motywem czarnych oraz brązowych pasków. Świetnie sprawdzać będą się one podczas różnego rodzaju uroczystości rodzinnych.
 
Innym dobrym pomysłem na prezent ślubny jest zestaw sztućców. Jak wybrać idealny? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie na naszym blogu. Przedstawiamy tam także 5 praktycznych  prezentów ślubnych.
 
Zastawa stołowa — czy to klasyczna biała, czy kolorowa to sprawdzony pomysł na uniwersalny, funkcjonalny, cieszący oko prezent ślubny.