Czajnik na gaz — 2 modele, które przekonają Cię do tego rozwiązania!

Polecane produkty 1.04.2020


Czajnik gazowy i jego zalety

Dostępne na sklepowych półkach czajniki na gaz z gwizdkiem produkuje się ze stali, emalii oraz żeliwa. Coś dla siebie znajdą tutaj zarówno miłośnicy czajników na gaz retro, jak i zwolennicy czajników na gaz nowoczesnych. Jedną z zalet tego typu urządzeń jest wspomniany powyżej niski koszt zagotowania wody. W przypadku czajników z gwizdkiem na gaz jest to około 2-3 gr za 1 litr wody. Dla porównania, za zagotowanie takiej samej ilości płynu w czajniku elektrycznym zapłacić należy około 5 gr. Kolejny atut czajników na gaz nowoczesnych to ich duża pojemność, która pozwala na jednorazowe zagotowanie nawet 3 l wody. Urządzenia elektryczne są natomiast w stanie pomieścić nie więcej niż około 2 l. Czyni to z czajników na gaz retro idealne rozwiązanie dla domów zamieszkiwanych przez więcej osób oraz wszystkich tych, którzy nie wyobrażają sobie dnia bez kilku dużych kubków ulubionej kawy czy herbaty. Następną zaletą czajników na gaz emaliowanych jest ich przystępna cena. Wysokiej jakości urządzenie tego typu kupić można już za około 50 zł. Aby ułatwić sobie codzienne korzystanie z tego typu sprzętu, warto zaopatrzyć się w czajnik na gaz z termometrem lub model przezroczysty, który pozwala na wygodne sprawdzenie, jak dużo wody aktualnie się w nim znajduje.
 

Czajniki na gaz — garść praktycznych wskazówek

Jak powinno wyglądać pierwsze użycie nowego czajnika na gaz? Należy go dokładnie umyć z zewnątrz przy pomocy płynu do mycia naczyń oraz miękkiej gąbki, wypełnić wodą, zagotować ją, a następnie wylać. Jak bezpiecznie korzystać z czajnika na gaz emaliowanego? Nigdy nie należy zostawiać pustego urządzenia na włączonej kuchence — może to spowodować jego przegrzanie i trwałe uszkodzenie. Ile wody wlewać do czajnika na gaz 1 l? Najlepiej, aby jej lustro znajdowało się około 1 cm poniżej dolnej części wylewki. Minimalna ilość wody, jaka powinna znajdować się w małym czajniku na gaz 1 l to 1/3 jego maksymalnej pojemności. Do mycia czajnika na gaz małego nigdy nie powinno się używać past z granulkami oraz wszelkiego rodzaju szczotek czy ostrych myjek — przyczynić mogą się one bowiem do trwałego uszkodzenia urządzenia.
 

Najciekawsze czajniki na gaz z gwizdkiem

Który czajnik na gaz wybrać? Bogaty ich wybór oferuje nasz sklep internetowy Tadar.pl. Jeżeli Wasza kuchnia została urządzona w stylu retro, z pewnością do gustu przypadnie Wam czajnik ze stali nierdzewnej Tadar Pearl White 3 l biały. Na uwagę zasługuje tu jego pękaty kształt oraz wzór przedstawiający czarne pasy na białym tle. Gotowanie wody z pomocą tego czajnika na gaz białego może się odbywać na każdego rodzaju kuchence — indukcyjnej, ceramicznej, elektrycznej czy gazowej. Tym, co wyróżnia ten czajnik retro gaz, jest mocowany na stałe gwizdek. Do otwarcia urządzenia służy to specjalny mechanizm wbudowany w uchwyt.
 
Do nowoczesnych kuchni idealnie nadawać będzie się natomiast czajnik ze stali nierdzewnej Starke Pro Asteria 3 l satyna. Wykonany został on z wysokiej jakości, odpornej na uszkodzenia, higienicznej stali nierdzewnej. Wpływ na wysoki komfort użytkowania tego czajnika na gaz nowoczesnego ma mechanizm otwierający gwizdek, który wbudowany jest w rączkę urządzenia oraz uchwyt i pokrywa pokryte tworzywem sztucznym o niskim współczynniku pochłaniania ciepła.
 
Chcecie wiedzieć więcej na temat czajników na gaz? Zajrzyjcie na naszego bloga i sprawdźcie polecane przez nas oryginalne modele czajników na gaz. Znajdzie się także coś dla osób szukających czajników na indukcje – te 3 polecane modele z pewnością was nie zawiodą.
 
Czajnik na gaz 1 litr to praktyczne i estetyczne urządzenie, które dobrze sprawdzać będzie się zarówno w klasycznej, jak i nowoczesnej kuchni.