Drewno bambusowe w kuchni – dlaczego warto?

Polecane produkty 18.05.2020


Drewno bambusowe jest wytrzymałe

Możesz o tym nie wiedzieć, ale ten rodzaj materiału często porównuje się do drewna dębowego. Jest bardzo twardy, trudno go przypadkowo uszkodzić, a co najważniejsze nie jest tak drogi, jak klasyczna dębina. Nic dziwnego, że robi się z niego np. blaty kuchenne. W kwestii dodatków także masz spory wybór. Wyobraź sobie tylko zestaw desek do krojenia, które po latach regularnego użytkowania, wciąż będą zachwycać swoim naturalnym wzornictwem i funkcjonalnością. Jeśli szukasz solidnych rozwiązań, to wybieraj produkty z włókna bambusowego!


Ekologiczne jak… drewno bambusowe

Plastik jest tani i kolorowy. Nie mam w nim jednak krztyny wyrafinowania, a już na pewno tej magii, która drzemie w drewnie bambusowym. Dodatki i wyposażenie kuchni, które korzysta z jego prestiżu, nie jest wcale drogie – bambusowe włókno pozwoli ci w ekonomiczny sposób skompletować sporą część niezbędnego wyposażenia do smażenia, gotowania, krojenia, serwowania i przechowywania. Dzięki swojej wytrzymałości zostanie z tobą bardzo długo, a gdy przyjdzie się wam pożegnać, masz pewność, że nie ucierpi na tym środowisko naturalne. Ot, takie małe, codzienne eko-sukcesy!


Elegancja wyposażenia z włókna bambusowego

Ciepły odcień drewna bambusowego sprawia, że pomieszczenie jest przytulniejsze. Zaś jego struktura ma za zadanie stworzyć wrażenie prestiżu i wysokiej jakości, co udaje się jej bardzo dobrze. W aranżacji mogą dominować pastelowe barwy, czerń, biel, stal, a nawet surowość betonu. Dodatki z włókna bambusowego dodadzą elegancji nawet najprostszej i najbardziej minimalistycznej kuchni. Wybór jest ogromy – to nie tylko deski do krojenia, ale również pojemniki na cukier, kawę i herbatę, chlebaki, stolnice, akcesoria kuchenne, a nawet blok na noże.


Właściwości drewna bambusowego

Twarde, piękne i ekologiczne. Jeśli taki zestaw korzyści ci nie wystarczy, to wiedz, że na tym nie koniec. Przez długie lata użytkowania możesz zaufać także drewnu bambusowemu w kwestiach związanych z:
  • zabezpieczeniem powierzchni przed absorpcją przebarwień oraz zapachów,
  • wysoką odpornością na uszkodzenia chemiczne i termiczne,
  • gładkością i nieporowatością powierzchni (łatwo się go czyści, a wilgoć nie wsiąka).