Filiżanka do kawy i herbaty — doskonały pomysł na prezent!

Polecane produkty 4.06.2019


Jakie filiżanki do kawy, a jakie do herbaty?

Zapewne większość z nas nie zdaje sobie z tego sprawy, lecz herbatę serwować powinno się w innych filiżankach niż kawę. Naczynia te różnią się od siebie przede wszystkim kształtem. Cechą charakterystyczną filiżanek do herbaty jest szeroko otwarty brzeg, który zwęża się w dół, aż do małej podstawy. Posiadają one niewielkie uszka na jeden palec. Najczęściej do czynienia mamy z filiżankami do herbaty z porcelany. Związane jest to z faktem, iż materiał ten jest znakomitym przewodnikiem ciepła. Filiżanki na herbatę projektuje się w taki sposób, by w krótkim czasie studziły one napój znajdujący się na powierzchni, nie dopuszczając do poparzenia palców. Jeżeli chodzi o pojemność, najczęściej wynosi ona od 120 do 180 ml.

Co do filiżanki do kawy, charakteryzuje się ona zbliżonym obwodem brzegu oraz podstawy. Tego typu naczynia posiadają nieco bardziej pionowy kształt pomagający wytrącić osad z naparu oraz uszko, w którym mieszczą się 2–3 palce. Pojemność filiżanki na kawę należy dopasować do napoju, jaki chcemy przyrządzić. W przypadku espresso powinno być to naczynie o wielkości około 30 ml lub specjalna — gruba, wykonana z porcelany filiżanka, która jest w stanie pomieścić od 50 do 80 ml kofeinowego napoju. Bardzo często ma ona kształt litery V. Cappuccino najczęściej serwuje się w filiżankach mających pojemność około 150–180 ml Najlepiej do tego celu sprawdzą się modele wyprodukowane z nieco grubszej porcelany, która pozwoli na utrzymanie optymalnej temperatury kawy mlecznej. Caffe Latte oraz Latte Macchiato podawać należy natomiast w wysokich, przezroczystych szklankach o pojemności wahającej się od 250 do 300 ml.


Filiżanka do kawy i herbaty w formie zestawu

Pierwsza propozycja z naszego asortymentu to zestaw filiżanek do kawy Tadar Dolce Vita 12 elementów porcelanowy. Ich pojemność wynosi 200 ml. Porcelanowe filiżanki do kawy posiadają klasyczny kształt, a zdobi je abstrakcyjny wzór. Sprawi to, że taki komplet przypadnie do gustu osobom w każdym wieku.

Równie ciekawie prezentuje się dzbanek z filiżanką Tadar Natural. Taki zestaw świetnie sprawdzi się zarówno na co dzień, jak i podczas spotkań w gronie najbliższych.


Gustowne filiżanki do herbaty i kawy

Nic nie stoi również na przeszkodzie, by w roli prezentu wykorzystać pojedynczą filiżankę do herbaty. Przykładem może być filiżanka ze spodkiem Tadar Meadow 300 ml. Do jej zalet, poza efektownym, kwiatowym wzorem utrzymanym w odcieniach różu oraz brązu, zaliczyć można również dużą pojemność.

Na prezent wręczyć można także gustowną filiżankę ze spodkiem Tadar Trójkąt 320 ml. Komplet ten można bez obaw myć w zmywarce i wstawiać do kuchenki mikrofalowej.
Miłośnikom pojemnych naczyń do gustu przypadnie natomiast filiżanka Tadar Flamingo 450 ml. Zdobią ją barwne kropki, a jej wnętrze dostępne jest w 4 różnych wersjach: czerwonej, szarej, brązowej oraz beżowej.

Filiżanki do kawy i herbaty to także świetny pomysł na prezent ślubny. Co poza nimi wręczyć można Młodej Parze? Odpowiedź przynosi wpis 5 pomysłów na prezent na wesele.

W naszym sklepie internetowym Tadar.pl zaopatrzyć możecie się nie tylko w filiżanki, lecz również w praktyczne serwisy kawowe oraz kubki, które znakomicie sprawdzą się do serwowania gorących napojów.
Wręczając bliskiej osobie prezent, jakim jest filiżanka do herbaty czy kawy, możemy mieć pewność, że posłuży on jej przez długi czas i będzie stanowić znakomite uzupełnienie zastawy stołowej.