Gadżety do jadalni – 7 najoryginalniejszych

Polecane produkty 24.05.2020


Zestaw talerzy – oryginalna zastawa stołowa

Białych talerzy ze wzorem jest bardzo dużo. Biel to najpopularniejszy wybór konsumentów, jeśli chodzi o zastawę stołową i komplety talerzy używanych na co dzień oraz przy wyjątkowych okazjach. Mamy jednak dla ciebie kilka mniej oczywistych propozycji, które w oryginalny sposób podkreślą niejedną jadalnię. Wyjątkowe wzornictwo zastawy stołowej połączone z bardzo dobrą jakością wykonania to między innymi:
- kolekcja Organic (komplety talerzy, które da się z niej złożyć, mogą być na dowolną liczbę gości, wyglądają jak pogniecione lub ulepione przez niewprawne dłonie, pełne surowego uroku, w dwóch nietypowych kolorach),
- serie z pastelowymi motywami kwiatowymi (tradycyjny akcent, który pozwala wrócić twojej nowoczesnej wyobraźni kulinarnej do smaku klasycznych przepisów rodzinnych),
- połączenie łagodnego kształtu kwadratu z monochromatycznymi wzorami sprytnie bawiącymi się wyobraźnią dzięki swojej niejednoznaczności.


Serwis kawowy – porcelana jest na czasie!

Serwis do kawy i herbaty nie brzmi zbyt oryginalnie, a już na pewno nie dziwi w kontekście wyboru akcesoriów do jadalni lub kuchni. Ot nowoczesny lub klasyczny zestaw filiżanek i talerzyków, prawda? Otóż nie! Serwis kawowy może stać się ważnym elementem deserów, spotkań towarzyskich i chwil relaksu. Wystarczy wybrać jeden z oryginalnych projektów, który będzie jednocześnie dobrze korespondował ze stylem otoczenia. Czy wiesz, że do łask wraca porcelana? Naprawdę, nawet biały serwis kawowy może być dziś oryginalnym gadżetem do jadalni, jeśli np. wykonany jest z lekkiej, kościanej porcelany – pomoc w wyborze znajdziesz w naszym artykule porównującym porcelanę z klasyczną ceramiką.


Wybierz akcesoria dekoracyjne do domu i kuchni!

Ozdabiając jadalnię, pamiętaj również o… umiarze. Zbyt wiele dodatków i gadżetów może przytłoczyć i całkowicie zepsuć efekt, jaki chcesz osiągnąć. Na szczęście oryginalne mogą być nawet najbardziej subtelne akcesoria dekoracyjne. Weźmy na przykład świece. Bardzo łatwo znaleźć takie w odpowiednim kolorze i wielkości. Trochę trudniej o świeczki w ciekawym kształcie, ale i te zapewne uda ci się sprawnie zdobyć. Pozostaje jeszcze zapach. Już gołym okiem widać, że tkwi w nich ogromny potencjał. Połącz je ze stylowym świecznikiem, a uzyskasz jeszcze ciekawszy efekt. Możesz też zainwestować w kilka drewnianych, szklanych lub metalowych lampionów (lub zrobić własne).