Ceramika czy porcelana? Wybieramy serwis kawowy


Porcelanowa zastawa kawowa – dlaczego warto?

Na pierwszy rzut oka różnica pomiędzy filiżankami porcelanowymi i ceramicznymi (z kamionki lub dolomitu) polega wyłącznie na cenie zakupu. Wystarczy jednak wziąć do ręki takie produkty, aby poczuć i zrozumieć fascynację porcelaną. Taki serwis kawowy jest bardzo lekki. W zależności od gatunku materiału może mieć również dodatkowe właściwości. Przykładowo porcelana NBC wyśmienicie znosi wysoką temperaturę oraz pozwala tworzyć elementy zestawu o bardzo cienkich ściankach. Serwis wydaje się przez to bardziej elegancki, co ma potwierdzenie w jego jakości. Porcelana to prestiż, wyjątkowe wzornictwo i wygoda użytkowania. Pozostaje jedynie wyruszyć na poszukiwanie równie unikalnych przepisów na domową kawę, która zaskoczy twoich gości. Warto również dodać, że porcelana jest mniej porowata, a więc w nikłym stopniu absorbuje wodę - ma to wpływ na jej odporność na ewentualne uszkodzenia. Materiał ten wypala się także w wyższej temperaturze, czyli nawet w 1400 stopni Celsjusza.


Ceramiczny serwis do kawy – dla kogo?

Skoro porcelana ma w sobie tyle gracji i walorów użytkowych, co zatem może być największą korzyścią z zakupu kompletu wykonanego ze zwykłej ceramiki, czyli np. dolomitu? Warto rozważyć między innymi różnicę w cenie. Dla niewymagającego klienta będzie to spory plus, gdyż wzornictwo nie ustępuje tu w żadnym stopniu projektom porcelanowym. Co więcej, można zauważyć, że klasyczna ceramika stawia w większym stopniu na nowoczesny design, którego szuka tak wielu konsumentów. Ucieszy cię zapewne również fakt, iż mając ulubiony przepis na domową herbatę, w żadnym stopniu nie zaburzysz balansu smaków i aromatów charakterystycznego dla takiej receptury. Jeśli nie przeszkadza ci większy ciężar elementów serwisu kawowego – cukiernicy, mlecznika i filiżanek – oraz fakt, że w wielu odmianach zwykłej ceramiki użytkowej musisz liczyć się z szybszym ścieraniem materiału (oczywiście zależy to od intensywności użytkowania), to może to być strzał w dziesiątkę. Wiele osób ucieszy się z takiego prezentu!


Komplet kawowy – poznaj nasze produkty!

Na blogu sklepu internetowego znajdziesz wiele porad, w tym te, które mogą pomóc ci swoimi wskazówkami w parzeniu kawy, odkrywając jednocześnie pełen potencjał plantacji, z jakiej pochodzi. W ofercie odkryjesz natomiast szeroki wybór wszystkich elementów składających się na serwis deserowy – porcelanowe cukiernice, mleczniki, spodeczki, filiżanki, a nawet imbryki do herbaty. Możesz samodzielnie skomponować cały zestaw. Jeśli tylko chcesz, poznaj również specyfikację gotowych kompletów kawowych marki Tadar. Jednymi z popularniejszych kolekcji, które możemy ci zaoferować, są:
- biała porcelana oznaczona jako Flamingo,
- elementy kompletu Folklor z prostym i swojsko wyglądającym wzorem (może prezent na Dzień Babci?),
- nowoczesny zestaw filiżanek Dolce Vita dla 6 osób z abstrakcyjnym wzorem dekoracyjnym,
- subtelne pakiety Bella dla dwojga w równie eleganckim opakowaniu prezentowym.