Ceramika czy porcelana? Wybieramy serwis kawowy

Jedzenie to jedno z podstawowych źródeł przyjemności. Wielu ludzi zgodzi się także ze stwierdzeniem, iż spośród wszystkich posiłków najwięcej satysfakcji dostarczyć może deser. Słodkie nuty smakowe twój mózg odbiera jako nagrodę. Całą resztę doznań zawdzięczasz natomiast wytworzonym przy okazji endorfinom. Proponujemy ci uzupełnić bogactwo smaków ciast, tortów, deserów owocowych i innych wypieków o filiżankę wyśmienitej kawy – z mlekiem, cukrem, a nawet pobudzającym aromatem orzechowym. Tylko czy lepszy będzie przy tej okazji serwis porcelanowy, czy może ceramiczny? Wybierz świadomie!


Porcelanowa zastawa kawowa – dlaczego warto?

Na pierwszy rzut oka różnica pomiędzy filiżankami porcelanowymi i ceramicznymi (z kamionki lub dolomitu) polega wyłącznie na cenie zakupu. Wystarczy jednak wziąć do ręki takie produkty, aby poczuć i zrozumieć fascynację porcelaną. Taki serwis kawowy jest bardzo lekki. W zależności od gatunku materiału może mieć również dodatkowe właściwości. Przykładowo porcelana NBC wyśmienicie znosi wysoką temperaturę oraz pozwala tworzyć elementy zestawu o bardzo cienkich ściankach. Serwis wydaje się przez to bardziej elegancki, co ma potwierdzenie w jego jakości. Porcelana to prestiż, wyjątkowe wzornictwo i wygoda użytkowania. Pozostaje jedynie wyruszyć na poszukiwanie równie unikalnych przepisów na domową kawę, która zaskoczy twoich gości. Warto również dodać, że porcelana jest mniej porowata, a więc w nikłym stopniu absorbuje wodę - ma to wpływ na jej odporność na ewentualne uszkodzenia. Materiał ten wypala się także w wyższej temperaturze, czyli nawet w 1400 stopni Celsjusza.


Ceramiczny serwis do kawy – dla kogo?

Skoro porcelana ma w sobie tyle gracji i walorów użytkowych, co zatem może być największą korzyścią z zakupu kompletu wykonanego ze zwykłej ceramiki, czyli np. dolomitu? Warto rozważyć między innymi różnicę w cenie. Dla niewymagającego klienta będzie to spory plus, gdyż wzornictwo nie ustępuje tu w żadnym stopniu projektom porcelanowym. Co więcej, można zauważyć, że klasyczna ceramika stawia w większym stopniu na nowoczesny design, którego szuka tak wielu konsumentów. Ucieszy cię zapewne również fakt, iż mając ulubiony przepis na domową herbatę, w żadnym stopniu nie zaburzysz balansu smaków i aromatów charakterystycznego dla takiej receptury. Jeśli nie przeszkadza ci większy ciężar elementów serwisu kawowego – cukiernicy, mlecznika i filiżanek – oraz fakt, że w wielu odmianach zwykłej ceramiki użytkowej musisz liczyć się z szybszym ścieraniem materiału (oczywiście zależy to od intensywności użytkowania), to może to być strzał w dziesiątkę. Wiele osób ucieszy się z takiego prezentu!


Komplet kawowy – poznaj nasze produkty!

Na blogu sklepu internetowego znajdziesz wiele porad, w tym te, które mogą pomóc ci swoimi wskazówkami w parzeniu kawy, odkrywając jednocześnie pełen potencjał plantacji, z jakiej pochodzi. W ofercie odkryjesz natomiast szeroki wybór wszystkich elementów składających się na serwis deserowy – porcelanowe cukiernice, mleczniki, spodeczki, filiżanki, a nawet imbryki do herbaty. Możesz samodzielnie skomponować cały zestaw. Jeśli tylko chcesz, poznaj również specyfikację gotowych kompletów kawowych marki Tadar. Jednymi z popularniejszych kolekcji, które możemy ci zaoferować, są:
- biała porcelana oznaczona jako Flamingo,
- elementy kompletu Folklor z prostym i swojsko wyglądającym wzorem (może prezent na Dzień Babci?),
- nowoczesny zestaw filiżanek Dolce Vita dla 6 osób z abstrakcyjnym wzorem dekoracyjnym,
- subtelne pakiety Bella dla dwojga w równie eleganckim opakowaniu prezentowym.