Garnki kamionkowe — gdzie się przydają?


Garnki kamionkowe do kiszenia ogórków — co to takiego?

Do produkcji garnków kamionkowych do kiszenia kapusty wykorzystuje się ceramikę będącą połączeniem gliny, soli kuchennej, piasku kwarcowego oraz szamotu. Wypalana jest ona w temperaturze 1300 stopni, dzięki czemu jest ciężka, twarda oraz odporna na uszkodzenia. Jak poznać, że do czynienia mamy z garnkami kamionkowymi na ogórki? Posiadają one gładką, szklistą powierzchnię, którą uzyskuje się poprzez pokrycie ich podczas wypalania sypkimi minerałami. Tym, co wyróżnia garnki kamionkowe do pieczenia jest również charakterystyczna, brązowa barwa. Naczynia te cechuje wysoka odporność na kwasy, co sprawia, że świetnie sprawdzają się one do kiszenia kapusty czy ogórków. Co więcej, nie wchodzą one w negatywną reakcję z żywnością. Co jeszcze warto wiedzieć na temat garnków kamionkowych do gotowania? Materiał ten skutecznie przyspiesza naturalne procesy fermentacji i chroni przed przedwczesnym pleśnieniem znajdujących się we wnętrzu naczynia produktów. Dlaczego w każdej kuchni znaleźć powinien się co najmniej 1 garnek kamionkowy 5 l? Przyrządzane w nim przetwory nie zawierają jakichkolwiek konserwantów, co docenią w szczególności miłośnicy naturalnych przysmaków. Garnki kamionkowe 3 l są jednak nie tylko praktyczne. Nie sposób nie wspomnieć tutaj o ich walorach estetycznych. Takie naczynia znakomicie prezentować będą się we wszystkich kuchniach utrzymanych w klimacie wiejskim, rustykalnym czy prowansalskim. Stanowić mogą one niebanalną dekorację półki czy kredensu. Na uwagę zasługują tu w szczególności naczynia z ozdobnymi uchwytami czy pokrywkami, o fantazyjnych kształtach czy pokryte napisami ułatwiającymi identyfikację ich zawartości.
 

Wysokiej jakości garnki z kamionki od Tadar.pl

Nasz sklep internetowy Tadar.pl oferuje bogaty asortyment garnków kamionkowych. Na uwagę zasługuje tutaj między innymi garnek kamionkowy Kwiatek 3 l. Naczynie to wykonane zostało z najwyższej jakości kamionki glazurowanej. Garnek kamionka świetnie sprawdzać będzie się zarówno podczas kiszenia kapusty czy ogórków, jak i przyrządzania zakwasu na żur. Bez obaw można używać go w piecu i przechowywać w lodówce.
 
Kolejna propozycja to garnek kamionkowy na smalec Kwiatek 10x8 cm. Tym, co go wyróżnia jest niewielka, zgrabna forma z napisem „Smalec”, co czyni z niego efektowną dekorację kuchenną. Naczynie z kamionki posiada praktyczną pokrywkę, która skutecznie chroni zawartość przed zanieczyszczeniami, wietrzeniem, promieniami słonecznymi czy owadami. Garnek kamionkowy renomowanego producenta Kwiatek Ceramika Szlachetna nadaje się nie tylko do przechowywania smalcu. Pozwala on również na estetyczne zaserwowanie masła, pasztetu czy sera.
 
Osobom szukającym pojemnego garnka kamionkowego do kiszenia, polecić możemy model Kwiatek 8 l. Doskonale sprawdzać będzie się on podczas przygotowywania przysmaków dla wielu osób. W takim garnku kamionkowym do peklowania przyrządzić można zarówno kiszone ogórki, jak i marynowane mięsa. Posiada on praktyczną pokrywkę, która pozwala na zachowanie świeżości dań na długi czas. Garnek kamionkowy do kiszenia ma również funkcjonalne uchwyty, które ułatwiają przenoszenie go z miejsca na miejsce.
 
Na Tadar.pl znajdziecie nie tylko garnki kamionkowe. Oferujemy również pojedyncze garnki oraz komplety garnków ze stali nierdzewnej. Tym, co je łączy jest najwyższa jakość wykonania oraz funkcjonalność.
 
Chcecie dowiedzieć się więcej na temat garnków kamionkowych? Zajrzyjcie na naszego bloga! Znajdziecie tam również najlepszy przepis na ogórki małosolne.
 
Szukacie solidnych garnków kamionkowych w przystępnych cenach? Zapoznajcie się z asortymentem naszego sklepu Tadar.pl!