Jak zaaranżować jadalnię? 14 rad


Zastawa stołowa jest niezbędna!

Najważniejsza w aranżowaniu jadalni jest konsekwencja. Znajdź więc motyw przewodni. Zastanów się jakie kolory najbardziej umilą ci codzienne posiłki, a co stanowczo możesz odrzucić. Możliwości masz całą masę, więc aby wybrać zastawę obiadową i deserową kieruj się kilkoma czynnikami. Materiał wpływa na trwałość. Dobra jakość wykonania pozwoli ci na mycie zastawy w zmywarce i oszczędność czasu. Ilość elementów oraz ich różnorodność ma natomiast wpływ na to, jak wiele potraw pojawi się na stole. Spójna zastawa stołowa ma w sobie pierwiastek elegancji, której oczekuje się po wyśmienitych daniach. Zaopatrz się też w pasujący do niej komplet sztućców. Często aranżacje jadalni inspirują się porami roku. Wykorzystaj to i sprawdź, co można zrobić w takim wypadku z charakterem i pięknem jesieni.


Wybierz komplet talerzy i serwis kawowy

Talerze i serwis kawowy są częścią tzw. zastawy stołowej. To ich będziesz używać zdecydowanie najczęściej, a więc muszą dawać ci przyjemność i wygodę. Wiesz, że wiele zestawów porcelanowych talerzy i filiżanek do kawy ze wzorem nie powinno myć się w zmywarce w obawie przed starciem ozdobnego motywu? Jeśli zależy ci na uniknięciu mycia ręcznego, zwróć na to uwagę przy wyborze i aranżacji jadalni. Z pomocą talerzy możesz sprawić, że będzie w niej ciepło, przytulnie i swojsko. Możesz też podkreślić jej nowoczesny charakter. Stonowane barwy, abstrakcyjne wzory, nietypowy kształt, to wszystko także może być twoim sprzymierzeńcem podczas aranżacji jadalni i wyboru kompletu talerzy i serwisu kawowego.


Jak urządzić małą jadalnię – dekoracje

Jasny kolor ścian pomoże optycznie powiększyć przestrzeń jadalni. Jeśli jest to wydzielona część salonu, warto zadbać, aby korespondowała z jego stylem. Mała jadalnia lubi również sprytne rozwiązania w postaci stołu z możliwością rozłożenia. Aranżacja takiej jadalni bardzo często opiera się zarówno na funkcjonalnych rozwiązaniach, jak i subtelnych akcesoriach dekoracyjnych. Wystarczy ustawić na stole świeczki lub lampiony ­– metalowe, drewniane i te wykonane samodzielnie. Ich ciepły blask pozwoli ci się odprężyć oraz zadba o miłą atmosferę podczas wieczornych posiłków. Nieużywana jadalnia również zyska na takich dodatkach dekoracyjnych. Jeśli dołożysz do tego wazon z kwiatami lub ulubiony aromat (świece, kwiaty, kosz z owocami), to na pewno nie zawiedziesz się na projekcie aranżacji jadalni. Kto by pomyślał, że wystarczy zestaw świec dekoracyjnych i kilka ładnych lampionów. Nawet dobrze wybrany serwetnik może wiele zdziałać.