Jaki młynek do pieprzu wybrać?

 

Młynki do pieprzu ręczne

W sklepach spotkać można się między innymi z tradycyjnymi, ręcznymi młynkami do pieprzu i soli. Ich uniwersalny wygląd sprawia, że dobrze prezentować będą się one we wnętrzach zarówno klasycznych, jak i tych utrzymanych w stylu nowoczesnym. Jakie zalety ma młynek do pieprzu i soli? Chociażby precyzyjność w mieleniu soli i pieprzu. Jako że czynność ta przebiega tutaj wolno, możliwe staje się zachowanie pełni smaku i aromatu przypraw. Ręczny młynek do pieprzu  jest dostępny w wielu różnych kształtach i kolorach. Nie sposób nie wspomnieć tutaj również o ich przystępnej cenie — za najtańszy produkt tego typu zapłacimy kilkanaście złotych.


Młynki do pieprzu elektryczne

Alternatywą dla ręcznych młynków do pieprzu i soli jest ich wersja elektryczna. Tego typu urządzenia mielą przyprawy w sposób szybki i precyzyjny, a co więcej — nie wymagają użycia siły. Każdy elektryczny młynek do pieprzu i soli wyposażony jest w funkcję regulacji grubości mielenia. Ze względu na zastosowany mechanizm mielący, sprzęty to podzielić można na żarnowe oraz udarowe. W pierwszym z nich elementem mielącym są żarna. Takie elektryczne młynki do pieprzu działają w posobny sposób, co ich wersja ręczna. Posiadają one regulowaną grubość mielenia przypraw i nie przyczyniają się do obniżenia jakości rozdrabnianych przypraw. Jeżeli chodzi natomiast o młynki do pieprzu i soli elektryczne udarowane, wyposażone są one w ostrza do mielenia. Użytkownik nie może tu zdecydować o grubości mielenia, jako że przyprawy są rozdrabniane na pył.


Ręczne młynki do pieprzu od Tadar.pl

W asortymencie naszego sklepu internetowego Tadar.pl dostępne są różnego rodzaju ręczne młynki do soli i pieprzu. Jednym z nich jest szklany młynek ręczny do soli i pieprzu Tadar 170 ml czarny. Produkt ten wykonany został z wysokiej jakości, odpornych na uszkodzenia szkła, stali oraz tworzywa sztucznego w kolorze czarnym, co sprawia, że znakomicie prezentować będzie się on na każdym stole. Do jego zalet zaliczyć można również łatwość w użyciu. Druga propozycja to ręczny młynek do pieprzu Tadar Cayenne czarny. To produkt zarówno praktyczny, jak i estetyczny, który pozwala na dopasowanie stopnia zmielenia do indywidualnych potrzeb. To dobre rozwiązanie do kuchni zarówno minimalistycznych, jak i nieco bardziej tradycyjnych. Miłośnikom oryginalnych gadżetów do gustu przypadnie natomiast ręczny młynek do pieprzu Tadar Bottle. Dzięki temu, że jest on przezroczysty, wiemy dokładnie, jak duża ilość przyprawy aktualnie się w nim znajduje. Młynek wyposażony jest także w funkcję regulacji stopnia zmielenia pieprzu. To świetny pomysł na niebanalną dekorację stołu kuchennego lub jadalnianego.


Młynki elektryczne z naszej oferty

Szukając wysokiej jakości elektrycznego młynku do pieprzu, warto zainteresować się młynkiem do pieprzu Starke Pro Lex elektryczno — grawitacyjnym. Zastosowany tu elektryczny napęd mechanizmu mielącego pozwala na znaczące zmniejszenie wysiłku wkładanego w mielenie przypraw. Na uwagę zasługuje również designerski wygląd młynka do pieprzu elektrycznego grawitacyjnego. Posiada on transparentny pojemnik wykonany z wysokiej jakości akrylu. Urządzenie to zasilane jest 6 bateriami AAA 1,5 V. To świetny pomysł na prezent, na przykład na parapetówkę.

Miłośnicy przypraw zaopatrzyć powinni się również w inne akcesorium, jakim jest moździerz. Szereg przydatnych informacji na jego temat zawarliśmy we wpisie Moździerz kuchenny — 10 faktów, które przekonają Cię do jego zakupu. Aby zachować porządek w ulubionych ziołach, warto zaopatrzyć się natomiast w przyprawnik, który dodatkowo pełnić może funkcję efektownej dekoracji blatu kuchennego.
Młynek do pieprzu i soli to praktyczny gadżet, dzięki któremu ulubione zioła będą zawsze świeże i aromatyczne, zachowując pożądaną wielkość.