Jaki spieniacz do mleka? 2 propozycje Tadar.pl


Jaki wybrać spieniacz do mleka?

Zastanawiacie się, jak wybrać spieniacz do mleka? Do wyboru macie kilka rozwiązań. Najprostszymi urządzeniami tego typu są spieniacze ręczne zakończone końcówką z owalną sprężynką odpowiadającą spienianie mleka. Gadżety te zasilane są bateriami. Wymagają one naczynia, w którym spieniane będzie mleko. Świetnie sprawdzają się podczas spieniania mleka na 1 czy 2 kawy.
 
Kolejna propozycja to spienacze tłokowe, które składają się ze szczelnie zamkniętego pojemnika oraz tłoka, który przechodzi przez pokrywkę. Urządzenia tego typu nie wymagają źródła prądu oraz użycia dodatkowego naczynia.
 
Na sklepowych półkach spotkać można się również z elektrycznymi spieniaczami do mleka. Zasilane mogą być one za pomocą baterii lub z gniazdka elektrycznego. Spieniacze te są niezwykle wydajne i wyposażone mogą być w dodatkowe funkcje, takie jak chociażby spieniane mleka na zimno.
 
Bardzo ciekawie prezentują się indukcyjne spieniacze do mleka. Spieniacz do mleka indukcyjny działa podobnie, co jego elektryczna wersja. Do ogrzania mleka wykorzystywana jest tu jednak technologia indukcji, co przekłada się na wysoką wydajność pracy urządzenia.
 
Ceny spieniaczy do mleka zaczynają się od kilkunastu złotych.
 
 

Godne polecenia spieniacze do mleka

Gwarancją codziennych, małych sukcesów w przygotowywaniu kawy z idealnie puszystą, mleczną pianką, jest odpowiedni spieniacz mleka. W gadżety tego typu zaopatrzyć możecie się w naszym sklepie internetowym Tadar.pl. Jeżeli szukacie spieniacza do mleka ręcznego, postawcie na model Tadar Kulka 0,8 l. W skład zestawu wchodzi pojemnik z rączką oraz pokrywka z tłokiem do spieniania. Całość wykonana została z trwałej, odpornej na uszkodzenia oraz wilgoć i higienicznej stali nierdzewnej. Spieniacz ten pozwala na przygotowywanie różnych rodzajów kawy. Mogą one mieć 2 lub 3 warstwy oraz zróżnicowane proporcje. Zastosowany tu ręczny mechanizm spieniania mleka czy śmietanki jest szybki i skuteczny. Pokrywka gadżetu do spieniania mleka skutecznie zabezpiecza przed rozchlapywaniem ubijanego produktu. To estetyczny i poręczny spieniacz mleka, dzięki któremu w zaledwie kilka chwil przygotować można pyszną kawę niczym z prawdziwej kawiarni.
 
Druga propozycja to elektryczny spieniacz do mleka, który ma formę niewielkiego urządzenia zasilanego bateriami. Gadżet ten wykonany został z wysokiej jakości stali nierdzewnej oraz tworzywa sztucznego. Spieniacz do mleka elektryczny posiada ruchomą końcówkę, która skutecznie spienia gorące mleko. To jednak niejedyne jego zastosowanie. Z pomocą spieniacza z łatwością przyrządzić można mrożoną kawę lub rozmieszać bazę na kakao czy budyń, bez obaw o grudki.


Jak działa spieniacz do mleka?
Aby uzyskać idealną piankę, do tego celu najlepiej wykorzystać mleko zawierające 3,2 % tłuszczu. Wysokiej jakości spieniacze są jednak w stanie poradzić nawet z jego chudą wersją, w której znajdziemy jedynie 0,5% tłuszczu. Przed spienianiem, mleko należy podgrzać w garnku do temperatury 65 stopni. Następnie zanurzamy spieniacz do mleka ręczny w naczyniu i uruchamiamy. Po około 5 minutach mleko będzie idealnie spienione. Elektryczne spieniacze do mleka wyposażone są w funkcję podgrzewania, co w znaczący sposób ułatwia przyrządzanie kawy z pianką.
 
Z naszego bloga dowiecie się również, jak idealnie spienić mleko. Znajdziecie tu także garść przydatnych informacji na temat tego, jak parzyć kawę, jaki garnek do gotowania mleka wybrać i czym powinna charakteryzować się smaczna kawa.
 
Spieniacz do mleka to niezwykle praktyczny gadżet, który znaleźć powinien się w kuchni każdego miłośnika kaw z puszystą, mleczną pianką.