Komplety przyborów kuchennych — doskonałe na prezent na nowe mieszkanie

Polecane produkty 10.12.2019


Chochla, szumówka i łyżka cedzakowa — przydatne przybory kuchenne

Komplety przyborów kuchennych tworzą różnego rodzaju elementy. W skład zestawu łyżek kuchennych wchodzić może między innymi chochla. Mianem tym określa się dużą łyżkę z długą rączką i głęboką miską, przy pomocy której nabiera się potrawy o płynnej konsystencji. Chochelka idealnie nadaje się do serwowania zupy, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać ją do podawania sosu czy kompotu. Na sklepowych półkach spotkać można chochle i łyżki do sosów z emalii, stali nierdzewnej czy tworzyw sztucznych.
 
W skład zestawu przyborów kuchennych na wieszaku wchodzić może również szumówka. Mianem tym określa się łyżkę cedzakową z podziurawioną miseczką. Jej głównym zadaniem jest zbieranie piany czy mętów zbierających się na powierzchni płynnych dań, jak na przykład wywar warzywny. Łyżka szumówka równie dobrze sprawdzi się do nakładania pierogów, makaronu czy klusek na talerz.
 
Niemniej funkcjonalne akcesoria i przybory kuchenne to łyżki cedzakowe. Ich cechą charakterystyczną jest płytka miska o dużej średnicy, która na dnie posiada sitko z dużymi otworami. Akcesorium to wykorzystywać można na kilka różnych sposobów. Używa się go zarówno do wyławiania i odcedzania pierogów czy kopytek, jak i wyciągania potraw smażonych na głębokim tłuszczu.
 

Zestawy przyborów kuchennych z łyżkami w roli głównej

Łopatki i łyżki kuchenne to kolejne elementy, z których składać może się stojak na przybory kuchenne. Do kategorii tej zalicza się między innymi łopatki do mięsa, które umożliwiają wygodne przełożenie przyrządzanej potrawy z patelni na talerz. Najczęściej posiadają one otwory odprowadzające nadmiar tłuszczu.
 
W każdej kuchni znaleźć powinna się także łopatka do przewracania naleśników o podłużnej i wąskiej końcówce czy model o szerokim profilu, który świetnie sprawdzać będzie się podczas serwowania frytek oraz ćwiartek ziemniaków.
 

Funkcjonalne komplety przyborów kuchennych

Jeżeli szukacie funkcjonalnego, a jednocześnie estetycznego zestawu akcesoriów kuchennych, koniecznie zapoznajcie się z asortymentem naszego sklepu internetowego Tadar.pl. Znajdziecie tutaj między innymi komplet przyborów kuchennych ze stali nierdzewnej. Przybory kuchenne zestaw składa się z następujących elementów: łyżka wazowa, widelec do mięsa, łyżka do sosu, tłuczek do ziemniaków, łyżka cedzakowa oraz łopatka ażurowa. Przybory kuchenne znajdują się na praktycznym stojaku. Zestaw przyborów kuchennych na stojaku wykonany został z wysokiej jakości stali szlachetnej o właściwościach bakteriostatycznych. Materiał ten jest trwały, odporny na uszkodzenia oraz łatwy w utrzymaniu w czystości. Stojak z przyborami kuchennymi nadaje się do mycia w zmywarce.
 
Niemniej ciekawie prezentuje się zestaw akcesoriów kuchennych KonigHOFFER Mollini. Przybory kuchenne zestaw składa się z nabierki wazowej, widelca, łyżki, szumówki, ugniatacza do ziemniaków oraz łopatki do mięsa, które umieszczone są na praktycznym stojaku. Do zalet tego zestawu do kuchni zaliczyć można funkcjonalność, estetyczny wygląd oraz dużą trwałość.
 
Godnym polecenia przyrządem kuchennym z naszego asortymentu jest także łyżka kuchenna drewniana ze stojakiem. W skład tego kompletu, poza drewnianą łyżką, wchodzi również praktyczna miseczka, która skuteczne zabezpiecza przed skapywaniem resztek wody czy sosu na kuchenny blat oraz metalowy stojak. Łyżka posiada antypoślizgowy uchwyt, dzięki czemu korzystanie z niej jest w pełni komfortowe.
 
Na naszym blogu poznacie 4 inne niezbędne gadżety kuchenne i dowiecie się, jak czyścić sztućce.
 
Komplet przyborów kuchennych na stojaku to nieodłączny element wyposażenia każdej kuchni. Dzięki niemu codzienne gotowanie stanie się czystą przyjemnością.