Kupujemy garnek kamionkowy!

Polecane produkty 14.06.2019


Jak powstają kamionkowe garnki do kiszenia?

Garnek kamionkowy do kiszenia ogórków wytwarzany jest z ceramiki będącej połączeniem gliny, piasku kwarcowego, szamotu oraz soli kuchennej. Garnki wypala się w temperaturze około 1200 stopni Celsjusza. Na skutek tego, kamionkowy garnek staje się ciężki, twardy oraz odporny na uszkodzenia, w tym działanie kwasów. Cechą charakterystyczną tego typu naczyń jest ich gładka, szklista powierzchnia. Zasługą tego jest sól kuchenna (zastąpić można ją innym sypkim minerałem), którą pokrywa się naczynie w czasie wypalania. Sprawia to, że zyskuje ono charakterystyczną, brązową barwę.


Zalety kamionki do kiszenia

Dlaczego warto zaopatrzyć się w kamionkowy garnek? Wbrew pozorom, służyć może on nam nie tylko do kiszenia czy peklowania. W garnku z kamionki przechowywać można także różnego rodzaju produkty spożywcze — zarówno płynne, jak i sypkie. Do jego zalet zaliczyć można również fakt, iż nie wchodzi on w szkodliwą reakcję w żywnością. Sprawia to, że w garnkach kamionkowych do gotowania ulubione smakołyki przechowywać można przez długi czas. Właściwość tę doceniały w szczególności nasze babcie, które nie miały dostępu do sprzętów takich, jak lodówka czy zamrażarka. Jako że przyrządzane w garnkach kamionkowych produkty w znaczącej części przypadków nie zawierają konserwantów i środków mających na celu przyspieszenie procesu fermentacji, bogate są one w wartości odżywcze i naturalne probiotyki.


Garnki kamionkowe dostępne w naszym sklepie

Potrzebujecie wysokiej jakości naczynia kamionkowego? Doskonale trafiliście! W sklepie internetowym Tadar.pl dostępne są różnego rodzaju garnki tego typu. Godne polecenia są między innymi:
 
  • Beczka do kiszenia ogórków kamionkowa z pokrywką Kwiatek Ogórek 2,5 l — ze względu na swój oryginalny wygląd, ten garnek kamionkowy do kiszenia znakomicie prezentować będzie się w kuchniach utrzymanych w stylu wiejskim lub rustykalnym. To znakomity sposób na niebanalną dekorację wnętrza. Beczka wyposażona jest w praktyczną pokrywę, która skutecznie chroni zawartość przed słońcem, powietrzem, kurzem czy owadami, zachowując świeżość i naturalny aromat przetworów na długi czas.
  • Garnek kamionkowy hermetyczny z pokrywką Kwiatek 5 l — jako że jest to naczynie hermetyczne, znajdujące się w jego wnętrzu produkty spożywcze na długi czas zachowują swoją świeżość. Przygotować można w nim zarówno kiszonki, jak i marynowane mięsa. Kamionka do kiszenia posiada praktyczne uchwyty, pozwalające na wygodne i bezpieczne przenoszenie jej z miejsca na miejsce.
  • Beczka do kiszenia kapusty i ogórków kamionkowa Kwiatek 5 l — dzięki dużej pojemności, w tej kamionce na ogórki ukisimy dużą ilość kapusty oraz ogórków, bez konieczności stosowania substancji konserwujących. Na uwagę zasługuje tutaj również fakt, iż produkt wykonany został ręcznie, przez polskiego producenta, z dbałością o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Sprawia to, że ten kamionkowy garnek sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów.
  • Garnek kamionkowy na smalec Kwiatek 0,8 l — naczynie z kamionki posiada owalny kształt i praktyczne uchwyty. Znakomicie sprawdzi się ono między innymi do przechowywania smalcu. To jednak nie jedyne jego zastosowanie. Z powodzeniem wykorzystać można go również do pieczenia chleba lub chałek. Garnek kamionkowy nadaje się do mycia w zmywarce.
Do przechowywania żywności świetnie sprawdzą się także nasze plastikowe pojemniki. W żadnej kuchni nie może również zabraknąć praktycznych form i blach do pieczenia. Piszemy o nich na naszym blogu, we wpisie Formy i blachy do pieczenia – 3 obowiązkowe rozwiązania!

Jeżeli jesteście miłośnikami kiszonych ogórków czy kapusty, już dziś zaopatrzcie się w jeden z garnków kamionkowych dostępnych w naszym sklepie internetowym Tadar.pl!