Mała kuchnia w bloku — 5 rozwiązań, które ułatwią Ci korzystanie z niej


Praktyczne rozwiązania do małej kuchni

Jakie rozwiązania zastosować w bardzo małej kuchni w bloku? Pomogą Wam w tym produkty dostępne w bogatym asortymencie naszego sklepu internetowego Tadar.pl.
 
Jak urządzić małą kuchnię w bloku? Dobrą alternatywą dla klasycznych półek będą relingi, czyli praktyczne listwy z uchwytami, które wykorzystać można na wiele różnych sposobów. W małej kuchni zastosować można je między innymi do przechowywania używanych każdego dnia narzędzi, takich jak łopatka czy łyżka wazowa. Wieszając je na relingu, oszczędzamy sporo miejsca, a co więcej — niezbędne akcesoria mamy zawsze pod ręką. To jednak nie jedyny sposób na wykorzystanie takich konstrukcji w nowoczesnej małej kuchni w bloku. Na relingu umieścić można także ręcznik papierowy, folię spożywczą czy niewielkie półki, które z łatwością pomieszczą słoiki z przyprawami czy butelki z oliwą i sosami.
 
Jakie inne rozwiązania zastosować można w małej otwartej kuchni w bloku? Sporo miejsca zaoszczędzicie, zastępując klasyczną suszarkę na naczynia produktem, jakim jest ociekacz na sztućce do zawieszenia. Wyposażony jest on w praktyczny uchwyt, który pozwala na powieszenie go w dowolnym miejscu, na przykład nad zlewem. Ociekacz wykonany został z trwałej, odpornej na wilgoć stali nierdzewnej. Liczne otwory oraz ażurowe dno gwarantują odsączenie całości wody z umytych sztućców.
 
W małej wąskiej kuchni w bloku przydać może się także mata do suszenia naczyń wykonana z chłonnej mikrofibry. Skutecznie ochroni ona blat przed wilgocią z suszonych naczyń. Taka mata to doskonała pomoc w sytuacji, gdy umyte kubki i talerze nie mieszczą się na suszarce. Po użyciu, schować można ją w szufladzie, dzięki czemu nie będzie ona zajmowała miejsca na blacie.
 

Pomysły na przechowywanie w małej kuchni

Jak wiadomo, w małej kwadratowej kuchni w bloku każdy centymetr kwadratowy wolnej przestrzeni jest niezwykle cenny. W związku z tym, warto zadbać tam o odpowiednie przechowywanie żywności. Duży wybór produktów tego typu oferuje nasz sklep internetowy. Do przechowywania makaronu, ryżu czy kaszy świetnie sprawdzi się pojemnik ceramiczny z klipsem. Metalowy klips oraz dopasowana uszczelka skutecznie chronią znajdujące się w jego wnętrzu wyroby przed utratą świeżości. Pojemnik ten gwarantuje również wysoką higienę. Zajmuje on niewiele miejsca i pozwala na zachowanie porządku w małej kuchni w bloku z oknem.
 
Z naszego bloga dowiecie się jeszcze więcej na temat zagadnienia, jakim jest przechowywanie składników w kuchni.
 
Jak wybrać idealne pojemniki do kuchni? Odpowiedź na to pytanie przynosi nasz blog.
 

Jak segregować śmieci w małej kuchni z salonem w bloku?

Aby mała kuchnia z oknem była w pełni funkcjonalna, zadbać należy o odpowiednie segregowanie odpadów. Kluczową kwestią jest tutaj to, by znajdujące się w małej kuchni z wyspą pojemniki nie zajmowały dużo miejsca, gwarantując jednocześnie wygodne użytkowanie. Dobrym pomysłem do małej kuchni w bloku będą między innymi pojemniki zawieszane na drzwiach znajdującej się pod blatem szafki. Ciekawą inspirację do małej kuchni stanowić mogą także nakładane na siebie kosze na śmieci lub stelaż, na którym umieszcza się worki na odpady.
 
Na naszym blogu znajdziecie bardzo ciekawy tekst Segregacja śmieci w małym mieszkaniu — 5 pomysłów na segregację odpadów, który rozwija to zagadnienie.
 
Odpowiednia aranżacja małej kuchni w bloku z wykorzystaniem pomysłowych akcesoriów to gwarancja codziennych sukcesów w tworzeniu funkcjonalnej, estetycznej przestrzeni.