Mały nóż do warzyw i owoców — niezbędny w każdej kuchni

Polecane produkty 12.11.2019


Jaki nóż do krojenia i obierania warzyw wybrać?

Jak szybko i wygodnie obrać ulubiony owoc czy warzywo? Znakomicie do tego celu sprawdzą się specjalne noże. Ich cechą charakterystyczną są niewielkie wymiary. W znaczącej części przypadków, takie nożyki do owoców i warzyw mają długość między 6 a 10 cm. Przeważnie ich ostrze wykonane jest ze stali nierdzewnej, lecz spotkać można się również z nożami ceramicznymi tego typu. Wybierając nożyk do warzyw, szczególną uwagę zwrócić należy na jakość jego wykonania. Idealny produkt tego typu powinien być twardy, odporny na uszkodzenia i dobrze leżeć w dłoni. Takie noże dostępne są w kilku różnych wersjach. Do wyboru mamy między innymi modele o krótkim ostrzu z zagiętą końcówką, które najlepiej sprawdzać będą się do obierania ziemniaków. Noże do skrobania warzyw są natomiast w całości proste. Osobnym produktem jest nożyk do cytrusów. Jego cechą charakterystyczną jest uformowane w specyficzny sposób ostrze, które pozwala na wygodne nacinanie skórek oraz ich zdejmowanie.

Jeżeli chodzi natomiast o nóż do krojenia warzyw w plastry, do tego celu wykorzystać można między innymi uniwersalny komplet noży o prostym ostrzu mającym długość nie przekraczającą 12 cm. Kolejnym praktycznym nożem do krojenia warzyw w paski jest tak zwany nóż szefa kuchni o długim, szerokim, zagiętym ostrzu.

Warto wspomnieć tu także o narzędziach do dekoracji warzyw i owoców. Do tego celu wykorzystuje się między innymi specjalny nóż tajski z ostrzem o kształcie trójkąta równoramiennego.


Praktyczne noże do krojenia warzyw i owoców

W naszym sklepie internetowym Tadar.pl znajdziecie całe mnóstwo wysokiej jakości noży do krojenia owoców i warzyw. Jednym z nich jest nóż do warzyw i owoców Tadar Nook 9 cm. Ze względu na niewielkie rozmiary i poręczną formę, nożyk do owoców gwarantuje szybką i komfortową pracę. Posiada on solidne ostrze ze stali nierdzewnej, które jest niezwykle trwałe i odporne na uszkodzenia. Nożyk do warzyw wyposażony jest w wygodną, antypoślizgową rączkę ze stalowym wykończeniem. Skutecznie zapobiega ona przed wysunięciem się noża z dłoni w trakcie krojenia. Kupując ten nożyk do cięcia warzyw i owoców możecie mieć pewność, że posłuży Wam on przez wiele lat.

Nie mniej praktyczny jest nóż do warzyw i owoców Starke Pro Silva 9 cm. Posiada on trwałe ostrze ze stali nierdzewnej, które wolno się tępi i jest łatwe w ostrzeniu. Do zalet tego materiału zaliczyć można również dużą trwałość, łatwość w utrzymaniu w czystości oraz właściwości antybakteryjne. Nożyk do warzyw wyposażony jest w rękojeść wykonaną z drewna Pakka, która powstaje na bazie kilku egzotycznych gatunków drewna. Taki sposób produkcji sprawia, że rączka jest niezwykle wytrzymała i odporna na wilgoć. Co więcej, dobrze leży w ręce i nie ślizga się.

Każdemu miłośnikowi warzyw i owoców do gustu przypadnie nożyk do warzyw i owoców KonigHOFFER Grey Stone Marble 9 cm. Na uwagę zasługuje tu ostrze z wzorem imitującym kamień, które nadaje mu oryginalnego wyglądu. Wykonane zostało ono ze stali nierdzewnej, która cechuje się dużą twardością i odpornością na tępienie. Model ten sprawdzi się zarówno do obierania owoców, jak i wycinania z nich dekoracyjnych wzorów. Nóż do ozdobnego krojenia warzyw posiada uchwyt z tworzywa sztucznego wykonanego w technologii soft touch, która gwarantuje pewny chwyt.

Zastanawiacie się, jakie noże kuchenne wybrać? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie na naszym blogu!

Nóż do krojenia warzyw i owoców to niezwykle praktyczne narzędzie, które w znaczący sposób ułatwi codzienne gotowanie. Nie mniej funkcjonalne są noże do obierania i ozdobnego krojenia.